Przejdź do treści

JESSICA sfinansuje przebudowę hali ERGO ARENA w Sopocie

 Środki preferencyjnej pożyczki JESSICA wesprą rozbudowę hali ERGO ARENA, jednej z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce. Przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego i spółki Hala Gdańsk-Sopot podpisali wczoraj umowę pożyczki, która sfinansuje 75% kosztów tej inwestycji.

Celem tej inwestycji jest rozszerzenie dotychczasowych funkcji hali ERGO ARENA poprzez m.in. instalację systemu kurtyn przysłaniających w ramach głównej areny hali, zwiększenie pojemności płyty, budowę systemu napełniania trybun z pierwszego poziomu na poziom trzeci, wykonanie szatni dla widzów poziomu K3. W ramach inwestycji rozbudowany zostanie także system informacyjny i reklamowo-identyfikacyjny obiektu wraz z rozbudową systemu nagłośnienia. Prace te pozwolą na rozszerzenie dotychczasowych możliwości hali, co przede wszystkim pozwoli na organizację największych wydarzeń światowych do tej pory niedostępnych dla obiektów w Polsce. Ponadto, na terenie hali możliwe będzie prowadzenie kilku imprez jednocześnie.

 

W dniach 7-9 marca w ERGO ARENIE odbyły się Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce SOPOT 2014. Sukces organizacyjny, poparty wysokim poziomem sportowym i świetnym występem polskich lekkoatletów odbił się szerokim echem na całym świecie. We wrześniu tego roku rozgrywane tu będą także mecze organizowanych w naszym kraju Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn.

 

Prace związane z projektem wspieranym środkami inicjatywy JESSICA zakończą się przed rozpoczęciem siatkarskiego turnieju. Wcześniej natomiast, bo 7 czerwca, polscy piłkarze ręczni zmierzą się w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata z reprezentacją Niemiec.

 

Koszt tej inwestycji oszacowany został na poziomie ok. 5 mln zł netto, a 75% tego kosztu (ok. 3,7 mln zł) sfinansuje pożyczka JESSICA.

 

– Cieszę się, że możliwy jest dalszy rozwój ERGO ARENY, jednej z najpiękniejszych i najpotrzebniejszych inwestycji ostatnich lat w naszym regionie. Zakończone niedawno Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce SOPOT2014 najlepiej pokazały jak wielki potencjał ma to miejsce. Po kolejnych inwestycjach będziemy mogli gościć prestiżowe imprezy jeszcze wyższej rangi, co – szczególnie poza sezonem letnim – jest największym magnesem przyciągającym turystów – powiedział Jacek Karnowski Prezydent Miasta Sopotu.

 

– W codziennej pracy skupiamy się nie tylko na zapewnieniu bieżącej obsługi imprez, ale również na rozwoju ERGO ARENY. Dzięki takim inicjatywom jak JESSICA mamy szansę zrealizować pierwotne plany dotyczące doposażenia i rozbudowy obiektu i tym samym dorównać standardom najnowocześniejszych hal sportowo – widowiskowych w Europie. Poprzez realizację tego projektu pragniemy stworzyć organizatorom jeszcze lepsze warunki do przeprowadzenia imprez w naszym obiekcie, a widzom zapewnić komfort  i emocje na najwyższym poziomie – podkreśliła Magdalena Sekuła, Prezes  ERGO ARENY.

 

– Cieszymy się, że środki inicjatywy JESSICA, wesprą rozbudowę jednego z najnowocześniejszych obiektów sportowo-widowiskowych kraju. Prace, które wykonane zostaną w ramach współfinansowanego przedsięwzięcia to nie tylko stworzenie nowych funkcji dla Hali ERGO ARENA, ale też poprawa komfortu widzów i jakości odbioru widowisk. Jest to doskonały przykład inwestycji wspierającej rozwój obszaru miejskiego, poprawiającej jego atrakcyjność i jednocześnie służącej jego mieszkańcom – powiedział Radosław Stępień, Wiceprezes – Pierwszy Zastępca Prezesa Zarządu BGK.