Przejdź do treści

IKEA METOD już w Polsce

1 kwietnia 2014 roku do asortymentu IKEA w Polsce wchodzi zupełnie nowy system mebli kuchennych METOD, dzięki któremu każdy będzie mógł z łatwością zrealizować marzenia o kuchni „uszytej na miarę” – na miarę swojej przestrzeni, potrzeb, gustu oraz portfela.

Klienci sklepów IKEA będą mogli poznać jego zalety, odwiedzając przebudowane działy kuchenne, gdzie czeka na nich prawie 150 unikalnych aranżacji kuchni w stylu nowoczesnym, tradycyjnym oraz skandynawskim. System oparty na modułach, większy niż dotychczas wybór frontów, nowe obudowy i elementy wyposażenia szuflad – METOD stwarza niemal nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz, a wszystko w przystępnych cenach i łatwe w montażu. Urządzanie kuchni nigdy nie było prostsze i przyjemniejsze.

„Marzysz o tradycyjnej kuchni pełnej innowacyjnych rozwiązań? A możesz chciałbyś, aby była nowoczesna i jednocześnie oddawała Twój niepowtarzalny charakter? Niezależnie od tego, kim jesteś, jakie masz możliwości i potrzeby, z nowym systemem IKEA METOD Twoja kuchnia dopasuje się do Ciebie, jak ubranie uszyte na miarę. Jedynym ograniczeniem będzie tylko Twoja wyobraźnia” – powiedziała Evelyn Higler, dyrektor generalny IKEA w Polsce.

Kuchnia na miarę Twojej przestrzeni

System kuchenny METOD jest oparty na modułach będących wielokrotnością 20 cm, które można dowolnie dobierać i zestawiać, co znacznie ułatwia zaaranżowanie kuchni i dopasowanie jej do dostępnego metrażu oraz układu przestrzennego. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla małych powierzchni czy pomieszczeń o niestandardowych kształtach, takich jak skosy. Meble METOD bez trudu poradzą sobie również z zagospodarowaniem przestrzeni przy oknach czy przewodach wentylacyjnych, dzięki czemu każdy centymetr zostanie wykorzystany.

Projektując nowy system METOD, IKEA pomyślała również o przestrzeni w szafkach i szufladach. Dla przykładu elementy wyposażenia szuflad VARIERA pozwalają na maksymalne wykorzystanie miejsca wewnątrz nich, natomiast obniżenie cokołów (z 16 do 8 cm) umożliwiło zwiększenie pojemności szafek.

Warto też wspomnieć, że moduły METOD pasują nie tylko do kuchni – można je wykorzystać do aranżacji przestrzeni w innych pomieszczeniach w domu.

Kuchnia na miarę Twoich potrzeb i gustu

System IKEA METOD to jeszcze większy niż dotychczas wybór mebli i dodatków do kuchni – szafek wiszących i stojących oraz szuflad o różnych wysokościach, szerokościach i głębokościach, a także drzwi, frontów czy uchwytów. Obudowy w dwóch kolorach: białym i czarnobrązowym oraz fronty o różnych fakturach i barwach, w nowych wymiarach (od szuflad o wysokości 10 cm po dwumetrowe drzwi) umożliwiają aranżację kuchni zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Dodatkowo w systemie modułowym drzwi i fronty szuflad mogą być rozmieszczane dowolnie, dzięki czemu wygląd zewnętrzny kuchni jest niezależny od organizacji wnętrza – można mieć dużo widocznych drzwiczek i szuflad albo schować je za jednym lub kilkoma frontami. Z szafek ściennych, stojących i blatów możesz też stworzyć wolnostojące rozwiązania do przechowywania rzeczy i w razie potrzeby domontować do nich 28-centymetrowe nogi. Interesujące dodatki pozwolą nadać kuchni bardziej wyrazisty styl, np. małe, kolorowe szafki TUTEMO ubarwią kuchnię w stylu skandynawskim, a półki STENSTORP świetnie sprawdzą się w kuchni tradycyjnej.

Nowy system kuchenny IKEA to tysiące kombinacji – nie musisz już więcej wybierać pomiędzy stylowym wyglądem a funkcjonalnością. Dzięki meblom METOD Twoja kuchnia będzie jeszcze lepiej dopasowana do Twoich potrzeb, a jednocześnie będzie wyrażać Twój indywidualny charakter – będzie tak wyjątkowa, jak Ty.

Kuchnia na miarę Twojego portfela

Pomimo że system METOD to zupełna nowość, wyróżniają go przystępne ceny, z których słynie IKEA. Dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło urządzić swoją wymarzoną kuchnię. Ponadto klienci mają do wyboru rozwiązania w różnych przedziałach cenowych – przykładowo dwa rodzaje gładko przesuwających się szuflad: samodomykające się szuflady MAXIMERA i tańsze FÖRVARA czy 19 rodzajów frontów. IKEA oferuje też możliwość płatności za towary i usługi montażu, transportu oraz kompletowania zakupów w systemie ratalnym, a także kilka okresów kredytowania, aby każdy mógł dostosować wysokość raty do swoich możliwości finansowych.

Z nowymi meblami kuchennymi IKEA METOD możesz również zaoszczędzić na codziennych wydatkach, np. na prąd. Zintegrowane z szafkami kuchennymi oświetlenie LED nie tylko zużywa 85% mniej energii niż tradycyjne żarówki, ale jest też bezpieczne dla środowiska, ponieważ nie zawiera szkodliwych substancji. Okablowanie zostało sprytnie ukryte za szafkami, co pozwoli Ci utrzymać w kuchni większy porządek i sprawi, że będzie ona wyglądała bardziej estetycznie.

Oświetlenie LED, które może Ci służyć nawet przez 25 lat, to nie jedyne ekologiczne rozwiązanie w systemie IKEA METOD. Szeroki asortyment produktów do sortowania odpadów, baterii oszczędzających wodę, energooszczędnych płyt indukcyjnych czy zmywarek oraz cała gama akcesoriów do przechowywania żywności pozwalających dłużej utrzymać jej świeżość, ułatwią każdemu bardziej zrównoważone życie w domu i korzystanie z kuchni w sposób przyjazny dla środowiska.

Z IKEA METOD urządzanie kuchni to frajda

System IKEA METOD został zaprojektowany tak, aby aranżacja kuchni była jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza niż dotychczas. Dzięki specjalnej szynie mocowanej do ściany szafki ścienne mogą być zawieszane nawet przez jedną osobę.

Sprytne i gotowe rozwiązania do kuchni to jednak nie wszystko. IKEA oferuje też szereg usług dodatkowych, takich jak wymiarowanie, kompletowanie i transport wybranych produktów oraz montaż i instalację w domu, a wszystkie formalności związane z zakupem towarów i usług na raty załatwisz w sklepie IKEA od ręki. Na kuchnie METOD obowiązuje 25-letnia gwarancja, a na sprzęt AGD 5-letnia.

A zatem do dzieła! Przyszedł czas na realizację marzeń i rewolucję w Twojej kuchni.


Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

IKEA jest innowatorem oraz doradcą w zakresie wyposażenia wnętrz, którego celem jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. IKEA jest godną zaufania, stabilną finansowo i stale rozwijającą się firmą. IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które w roku finansowym 2013 odwiedziło ponad 20 milionów osób. Ponadto, poprzez Inter IKEA Centre Group Poland, firma zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej, dostarczając je do sieci IKEA na całym świecie.