Do połowy maja Nextbike Polska uruchomi system owerów miejskich BiKeR w Białymstoku

Tagi:

Urząd Miasta Białystok i firma Nextbike podpisały umowę  na wykonanie usługi dostarczenia i obsługi wypożyczalni rowerów miejskich.  System 30 stacji i 300 rowerów uruchomiony zostanie w maju.

Podpisana umowa uruchamia zaplanowane procesy: zamówienie sprzętu u niemieckiego partnera, uzgadnianie z zamawiającym zapisów regulaminu użytkowania rowerów oraz projektów identyfikacji wizualnej Bikerów – terminali, skrzydełek , strony internetowej. Dość czasochłonne będzie  kompletowanie dokumentacji, uzyskiwanie stosownych zgód i pozwoleń na postawienie stacji w wyznaczonej lokalizacji. „Sam montaż stacji  oraz dostarczenie rowerów i zaparkowanie ich w stojakach dokujących zajmie nam nie więcej niż dwa tygodnie. Kilka dni przed startem uruchomimy możliwość rejestracji klientów w naszym systemie. Najlepiej wcześniej zapoznać się z zasadami wypożyczeń i regulaminem”– mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

 

Urząd Miasta Białegostoku postanowił zorganizować konkurs na logo systemu Białostockiej Komunikacji Rowerowej BiKeR – bo tak właśnie będzie nazywać się rower miejski w tym mieście.

Zapraszamy do udziału w ankiecie na logo BiKeR. Głosujemy od poniedziałku 24.03. do północy w niedzielę 30.03. Każdy może oddać 1 głos (z jednego adresu e-mail). Ankieta jest dostępna na stronie www:

http://www.bialystok.pl/1262-biker-–-bialostocka-komunikacja-rowerowa/default.aspx

 

Moda na rowery

Z każdym  kolejnym sezonem  rower staje się coraz bardziej popularny i widoczny w polskich miastach. Użytkownicy doceniają  zalety sytemu – dostępność rowerów, możliwość  szybkiego przemieszczania się oraz niskie koszty.  Pierwsze 20 minut jazdy pozwala pokonać dystans kilku km i  jest bezpłatne dla użytkowników. Istotna jest również przyjemność przemieszczania się rowerem po mieście, bez ścisku komunikacji miejskiej, a wraz z nią ograniczenie korków, hałasu i emisji spalin.

 

W tym sezonie  do 21 marca  br. użytkownicy Nextbike w całej Polsce dokonali już 100 tys. wypożyczeń. To 100 tys. wypożyczanie  miało miejsce w Warszawie  po godzinie 20  i zbiegło się  z nadejściem kalendarzowej wiosny. Rekordowe dni  sezonu  w okresie „zimowym” przypadły na 13 i 14 marca. System odnotował wówczas po 9.100 wypożyczeń.

 

Kolejna ważna data w naszej historii to 3 milionowe wypożyczenie naszego roweru, które najprawdopodobniej będzie miało miejsce dzisiaj lub jutro.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu