Przejdź do treści

Triathlon w Trokach imprezą partnerską Beko Ełk Triathlon

Triathlon w Trokach został imprezą partnerską Beko Ełk Triathlon 2014. To pierwsza w historii współpraca pomiędzy organizatorami z Polski i Litwy, której celem jest wymiana wzajemnych doświadczeń oraz cross-promocja.

Pierwsza edycja triathlonu w Trokach odbyła się w ubiegłym roku, ale ta niewielka miejscowość turystyczna położona na przedmieściach Wilna jest idealnym miejscem do rozgrywania zawodów triathlonowych.

  • Ełk i Troki dzieli zaledwie dwieście pięćdziesiąt kilometrów. Mamy nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje zgłoszeniami od triathlonistów z Litwy i wzrostem rozpoznawalności naszej imprezy u naszych wschodnich sąsiadów. Obydwie imprezy odbywają się na dystansie olimpijskim. W programie obydwu imprez są też sztafety triathlonowe – mówi Leszek Gaca, dyrektor Beko Ełk Triathlon 2014.

  • Cieszymy się z nawiązanej współpracy z organizatorami Beko Ełk Triathlon. Troki to ośrodek turystyczny, który warto odwiedzić nie tylko z uwagi na zawody triathlonowe. W Trokach znajduje się malowniczo położony, zabytkowy zamek, to również historyczna enklawa krymskich Karaimów sprowadzonych na Litwę w średniowieczu, którzy do dziś zachowują swoją odrębność kulturową. Troki od centrum Wilna dzieli zaledwie piętnaście kilometrów – mówi Darius Mikulis z komitetu organizacyjnego Trakai Triathlon.

Triathlon w Trokach odbędzie się 6 lipca 2014 roku. Informacje i zapisy na http://trakutriatlonas.lt/.

Beko Ełk Triathlon odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2014. W ramach imprezy rozegrane zostaną 26. Mistrzostwa Polski seniorów na dystansie olimpijskim, a także Mistrzostwa Polski grup wiekowych. W programie zawodów jest również rywalizacja sztafet na dystansie olimpijskim dla 3-osobowych drużyn, w których jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.