MakoLab SA dla Renault Malta i Bułgaria

Tagi:

MakoLab – firma specjalizująca się w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych rozwiązań internetowych dla biznesu – przygotowała nowe wersje serwisów webowych dla przedstawicielstw koncernu Renault na Malcie i w Bułgarii. Dzięki zastosowaniu technologii responsywnej witryny Renault doskonale prezentują się na wszystkich urządzeniach.

Dotychczas użytkownicy stron internetowych Renault Malta i Renault Bułgaria mogli korzystać z dwóch wersji serwisów – tradycyjnej „desktopowej” oraz „light”, przeznaczonej dla urządzeń mobilnych. Zarządzenie treścią odbywało się przy użyciu oddzielnych rozwiązań CMS, co generowało dodatkowe koszty. Obecnie, kiedy coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych, także w celu wyszukiwania w Internecie informacji o produktach i usługach, wdrożono rozwiązanie, umożliwiające zarządzanie treścią z jednego systemu. W znakomity sposób ułatwia to i przyśpiesza pracę związaną z wprowadzaniem treści. Strony internetowe Renault Malta i Renault Bułgaria zostały zaprojektowane przez MakoLab w oparciu o technologię Responsive Web Design (RWD). Pozwala ona ograniczyć koszty utrzymania serwisów, m.in. dzięki jednorazowej aktualizacji całego systemu. Z punktu widzenia użytkownika wszystkie funkcjonalności oraz informacje dostępne na komputerach stacjonarnych i laptopach są widoczne również na tabletach i smartfonach. Serwisy www adaptują się wizualnie i strukturalnie do wielkości ekranów urządzenia, na którym są wyświetlane. Dodatkowo, strony internetowe Renault Malta i Bułgaria zostały uzupełnione o dodatkową funkcjonalność – moduł geolokalizacji, pokazujący trasę dojazdu do dealera.

„Aktualne podejście do projektowania serwisów i systemów webowych jest zupełnie inne niż przed nastaniem ery smartfonów oraz tabletów. Kiedyś skupiano się na tym, aby treści były prawidłowo wyświetlane na różnych typach przeglądarek. Teraz istotny jest także dostęp do nich za pośrednictwem różnorodnych rodzajów urządzeń mobilnych, nawet najnowszych modeli smartfonów.” – mówi Wojciech Zieliński, Prezes Zarządu MakoLab SA.

MakoLab przygotował w pierwszej kolejności responsywne strony internetowe dla Renault na Malcie i w Bułgarii. W planach jest także unowocześnienie portali internetowych dla innych oddziałów koncernu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu