Przejdź do treści

Gra powie Ci, kim jesteś

Poznańska spółka Deep Green Sp. z o.o. rozpoczęła pracę nad innowacyjnym projektem zakładającym stworzenie gier online, badających predyspozycje zawodowe, kompetencje psychospołeczne oraz wypalenie zawodowe. To wypełnienie luki w polskim szkolnictwie, które nie może się pochwalić profesjonalnym doradztwem zawodowym.

logo_deepgreenNiebawem na stronie http://deepgreen.com.pl/ dostępne będą trzy gry, po przejściu których generowane będą raporty przedstawiające analizę testów kompetencyjnych ukrytych w grach. Produkt będzie dedykowany zarówno doradcom zawodowym/personalnym (jako uzupełnienie procesu doradczego), jak i osobom indywidualnym, potrzebującym pomocy w kwestii wyboru ścieżek zawodowych bądź w kwestii wypalenia zawodowego. Gry skonstruowane będą na podstawie najczęściej wykorzystywanych przez doradców rzetelnych testów osobowości, predyspozycji zawodowych i wypalenia.

Obecnie w polskich szkołach zaniedbuje się działania doradcze, które motywują uczniów do nauki oraz pomagają dokonać prawidłowych decyzji. Zwiększenie ilości działań doradczych oraz ich skuteczności to jeden z podstawowych kroków do walki z bezrobociem (w Polsce w 2013 roku stopa bezrobocia plasowała się aż na poziomie ponad 10%).

Doradztwo zawodowe w formie gier symulacyjnych będzie rozwiązaniem o tyle innowacyjnym i efektywnym, że wzbudzi większe zainteresowanie wśród młodych ludzi, którzy sami zechcą po nie sięgnąć, a ponadto wyniki gier będą obiektywne i rzetelne, ponieważ użytkownik zachowa koncentrację podczas całego badania. Będzie ono bowiem nie żmudnym testem, a rozrywkowo-doradczą grą symulacyjną z efektowną grafiką i scenami z życia wziętymi. Użytkownicy, grając, będą pokazywać swoje możliwości oraz stan psychiczny, a platforma na koniec wygeneruje wyniki z krótką interpretacją i poradami. Więcej informacji na temat Deep Green można odnaleźć na stronach: http://play.deepgreen.com.pl/ oraz http://deepgreen.com.pl/.

belka