Przejdź do treści

Banca Sella Group i SOFORT AG potwierdzają strategiczną współpracę we Włoszech

Włoska Banca Sella Group poszerza swoją ofertę o SOFORT Banking, produkt jednego z najważniejszych w Europie graczy z obszaru lokalnych i międzynarodowych płatności online – SOFORT AG.

 

Banca Sella Group i SOFORT AG potwierdziły współpracę strategiczną, dzięki której rozszerzeniu ulegnie oferta metod płatności dostępnych na GESTPAY, jednej z najważniejszych we Włoszech platform e-commerce.

 

W ramach współpracy GESTPAY może zarządzać płatnościami za zakupy online dokonane przelewem bankowym na wszystkich 10 europejskich rynkach, na których działa SOFORT. SOFORT Banking stanowi idealną alternatywną metodę płatności dla zakupów w sieci przyczyniając się do integracji europejskiego rynku wewnętrznego, jak i do znacznego uproszczania transakcji międzynarodowych”, tłumaczy Alberto Bordiga, Szef działu płatności elektronicznych w Banca Sella Group. „Korzystając
z usług SOFORT AG, B
anca Sella Group ponownie dowiodła, że ma silnego ducha przedsiębiorczości , który zainspirował również do założenia przedsiębiorstwa 120 lat temu”, powiedział Alberto Bordiga.

 

„Po trwającej już jakiś czas współpracy strategicznej z Raiffeisen Banking Group Austria (RBG), SOFORT Banking był w stanie osiągnąć kolejny kamień milowy – tym razem we Włoszech z Banca Sella Group”, wyjaśnia Dr. Gerrit Seidel, CEO SOFORT AG. „Banca Sella Group to idealny partner dla SOFORT AG, ponieważ jej wyjątkowa pozycja rynkowa sprzyja naszemu dalszemu rozwojowi oraz wzmacnia naszą pozycję jako firmy europejskiej, stale konkurującej z amerykańskimi dostawcami metod płatności online.”

 

„Jako że nasza metoda płatności działa poprzez łączenie infrastruktury online poszczególnych banków, mamy decydujący udział w poprawie relacji na linii bank-klient. Coraz więcej klientów korzysta z bankowości online do przeprowadzania płatności w Internecie. W związku z tym jesteśmy jednym z głównych czynników, który pozytywnie przyczynia się do wzmacniania ich lojalności do swoich banków”, mówi Gerrit Seidel.

 

Więcej niż 25 000 sklepów e-commerce już korzysta z SOFORT Banking