CHEP zachęca studentów do pracy w logistyce

Studenci zainteresowani pracą w branży TSL, młodzi poszukujący stażów i praktyk, absolwenci wkraczający na rynek pracy, a także pracujący zawodowo w ubiegłym tygodniu wzięli udział w Forum Młodej Logistyki oraz Logistycznych Targach Pracy. Jednym z partnerów spotkania był CHEP, światowy lider w zakresie usług wynajmu palet i kontenerów. Przedstawiciele firmy wsparli wydarzenie merytorycznie przedstawiając wiele możliwości rozwoju kariery, a także nagrodzili najlepsze projekty konkursowe.

Forum Młodej Logistyki i towarzyszące temu branżowe targi pracy obyły się po raz dwunasty w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Organizatorem obu wydarzeń było Studenckie Koło Logistyki Stosowanej i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm z branży TSL oraz studenci polskich i zagranicznych uczelni wyższych. Firma CHEP była jednym ze sponsorów, a także pomogła w organizacji wydarzenia.

Jednym z ciekawszych punktów imprezy był konkurs o tytuł Najlepszych Studentów Logistyki. CHEP, podobnie jak inne firmy wspierające wydarzenie, przygotował tematy do konkursowych case studies, a także był jednym z fundatorów nagród. Kapituła Ekspertów, z branży TSL nagrodziła autorów najlepszych projektów.

Odbywające się równocześnie Targi Pracy okazały się świetnym miejscem dialogu studentów zainteresowanych praktykami, stażami i pracą w branży z przyszłymi pracodawcami.

Wzięli w nich udział także przedstawiciele firmy CHEP z działów logistyki i HR. Osoby, które zaczynały swoją karierę jako stażyści, a obecnie rozwijają się zawodowo na wyższych szczeblach, starały się na swoim przykładzie opowiedzieć i pokazać studentom jak wygląda ścieżka kariery i rozwój zawodowy w firmie takiej jak CHEP.

Przy stoisku CHEP studenci i absolwenci mogli zapoznać się z ofertami staży w firmie. Ale nie tylko. Uczestnicy targów mogli również uzyskać informacje na temat działalności i profilu firmy, a także na temat usługi poolingu palet. Mogli dowiedzieć się także bezpośrednio od przedstawicieli  CHEP w jaki sposób firma buduje wartość dodaną w łańcuchu dostaw, przyczynia się do oszczędności współpracujących z nią firm i pomaga dbać o ochronę środowiska naturalnego.

,,CHEP to atrakcyjny pracodawca, stawiający przede wszystkim na rozwój pracowników. Firma od wielu lat inwestuje w swoich ludzi, oferując im liczne szkolenia, staże i warsztaty z udziałem pracowników poszczególnych działów firmy. Pozwalają one nie tylko na sprawne wdrożenie się w struktury korporacji ale pomagają również nabyć nowe, unikalne kompetencje’’ – powiedziała Marta Górska, marketing manager CHEP.

Marta Górska dodała, że ,,dzięki wysokiej pozycji rynkowej, firma pozwala zdobyć międzynarodowe doświadczenie zawodowe oraz stabilne zatrudnienie’’.

Firma współpracuje z największymi, globalnymi firmami i markami, takimi jak: Procter & Gamble, Sysco, Kellogg’s, Kraft, Nestlé, Ford oraz GM. CHEP jest częścią Brambles Limited.