11 bit studios prezentuje – This War of Mine

Po miesiącach wytężonej pracy, 11 bit studios z dumą prezentuje swoją najnowszą grę – This War of Mine. TWoM jest tytułem dla absolutnie doświadczonych, hardcore’owych graczy, którzy stale szukają oryginalnych koncepcji. Naszą najnowszą produkcję napędza hasło, „In war, not everyone is a soldier”. (Na wojnie nie każdy jest żołnierzem).

TWoM nie jest kolejną produkcją o braniu udziału w operacjach wojskowych. Jest to mroczny survival, w którym gracze po raz pierwszy wcielają się w cywilów w oblężonym mieście i próbują tam przetrwać. Za dnia snajperzy uniemożliwiają opuszczenie schronienia, dzięki czemu gracze mają czas na tworzenie nowych przedmiotów, handel, rozbudowę zajmowanego domu oraz leczenie i karmienie jego mieszkańców. W nocy gracze mogą przeczesywać pobliskie lokacje w poszukiwaniu niezbędnych przedmiotów, takich jak: jedzenie, lekarstwa czy broń.

Inspiracją do stworzenia This War of Mine była prawdziwa historia mężczyzny, który przetrwał w oblężonym mieście w czasie wojny, i niesie ze sobą jasne przesłanie: To może się stać w Twoim mieście, w Twoim kraju.

Michał Drozdowski, lead designer projektu powiedział, „W trakcie pracy nad nową grą natknęliśmy się na artykuł, w którym mężczyzna opisuje, jak udało mu się przetrwać w oblężonym mieście. Po zapoznaniu się z jego relacją, zrozumieliśmy jaki horror przechodzą ludzie w podobnej sytuacji. Postanowiliśmy stworzyć grę opierając się na jego historii i zrobić coś, co poruszy ludzi i sprawi, że chociaż przez moment skupią się na tym co ich otacza. Najwyższa pora, żeby gry, tak jak inne formy sztuki, zaczęły mówić o rzeczach ważnych”.

W TWoM gracze muszą podejmować decyzje na krawędzi życia i śmierci opierając się przy tym na swoim sumieniu. Staraj się chronić wszystkich mieszkańców lub poświęć kilku z nich aby przetrwać. W czasie wojny nie ma podziału na dobre i złe decyzje. Jedynym celem jest przetrwanie.