Newspoint rozszerza zakres monitoringu w językach obcych

Tagi:

Newspoint rozszerzył znacznie zakres monitorowanych języków. Obecnie w przypadku portali internetowych Newspoint monitoruje prawie 90 tysięcy źródeł w 65 językach. Dla 44 języków zebrano już 10 000 dokumentów i więcej.

Newspoint jest również pierwszym polskim narzędziem, które pozwala na monitoring wypowiedzi internautów we wszystkich istotnych językach europejskich – w przypadku mediów społecznościowych Newspoint monitoruje już język polski, niemiecki, litewski, łotewski, estoński, norweski, szwedzki, duński, rumuński, bułgarski, włoski, czeski, słowacki i angielski.

Newspoint jest obecny na rynku austriackim (dzięki współpracy z APA), norweskim (współpraca z Opoint) i litewskim (współpraca z IMPartner). W Polsce z oferty Newspoint w zakresie monitoringu języków obcych korzystają m.in. Giełda Papierów Wartościowych, Bank Ochrony Środowiska, TVN, Tirol Tourist Board, PayU, BNP Paribas Bank i Raben Logistics.

 

Prowadząca kompleksowy monitoring firma Newspoint, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Pomiaru i Oceny Komunikacji (Association for Measurement and Evaluation
of Communication, AMEC), funkcjonuje na polskim rynku jako marka od 2007 roku, a od lipca 2013 jej właścicielem jest Opoint AS. Wśród jej klientów znajdują się takie marki jak LG Electronics, Siemens, Yves Rocher czy Red Bull.