Przejdź do treści

Lider kompleksowych rozwiązań optycznych zmienia nazwę

Corning Cable Systems Polska Sp. z o.o., jeden z największych pracodawców województwa łódzkiego i lider kompleksowych rozwiązań optycznych na świecie, zmienia nazwę na Corning Optical Communications Polska Sp. z o. o.

Z dniem 3 lutego 2014 dywizja, do której należy Corning Cable Systems Sp. z o.o., zmieniła nazwę z Telecom Business Group na Corning Optical Communications. Nowa nazwa całościowo przedstawia czym zajmuje się dywizja oraz podkreśla, że firma jest dostawcą kompleksowych rozwiązań optycznych.

Corning Optical Communications jest częścią Corning Incorporated, z siedzibą główną w mieście Corning w stanie Nowy Jork. Corning Incorporated zatrudnia blisko 30 tys. pracowników oraz posiada 100 fabryk i biur na całym świecie. Innowacyjność, najnowocześniejsza technologia i najwyższa jakość to znaki rozpoznawcze firmy już od ponad 160 lat.

Nowoczesna fabryka w Strykowie zatrudnia ponad 1500 pracowników, a przedsiębiorstwo, za programy zatrudnienia ludzi młodych i osób powyżej 45 roku życia oraz politykę rozwoju pracowników i społeczną odpowiedzialność biznesu, otrzymało tytuł Solidnego Pracodawcy 2013.