Przejdź do treści

„HISTORIA JEST CIEKAWA” – KONKURS MIESIĘCZNIKA „W SIECI HISTORII”

Wydawany przez spółkę Fratria miesięcznik „wSieci Historii” przygotował wyjątkowy projekt „Historia jest ciekawa”. Do udziału w konkursie zostaną zaproszone szkoły ponadgimnazjalne w całej Polsce.

Na początku marca do szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju trafi paczka zatytułowana „Historia jest ciekawa”, przygotowana specjalnie dla nauczycieli historii. Redakcja „wSieci Historii” proponuje, by przesłane materiały, w których znajdą się m.in. trzy niezwykłe filmy, zostały wykorzystane w nauczaniu tego przedmiotu. – Książki z tymi filmami były wcześniej dołączane do miesięcznika „wSieci Historii” i spotkały się z uznaniem czytelników. Teraz chcemy, by trafiły do klas liceów i techników w całej Polsce, właśnie na lekcje historii. W książeczkach, do których dołączone są filmy na DVD, znalazły się teksty uzupełniające ich treść – przydatne z pewnością w prowadzeniu zajęć dydaktycznych – wyjaśnia Maciej Wośko, dyrektor wydawniczy spółki Fratria, wydawcy miesięcznika „wSieci Historii – organizatora konkursu. Książki z filmami: „Kwatera »Ł«”, „Urodziny młodego warszawiaka” oraz „Mit o Szarym”, uzupełnia miesięcznik „wSieci Historii”, którego egzemplarze zostaną dołączone do każdej paczki.

Zadaniem uczestników konkursu „Historia jest ciekawa” będzie przygotowanie scenariusza zajęć na interesującą, niebanalną lekcję historii. Prace nauczycieli, przygotowane z wykorzystaniem przekazanych materiałów, można przesyłać do 30 czerwca br. na adres:  [email protected].

Najciekawsze – zdaniem konkursowego jury –  prace, zostaną opublikowane na stronie internetowej www.wsieci.pl. Laureaci będą też mogli podzielić się swoimi pomysłami na łamach wrześniowego i październikowego wydania pisma, gdzie zamieszczone zostaną wyniki konkursu. Wybrane zostaną również szkoły, z którymi Fratria zorganizuje niecodzienne lekcje historii z udziałem gości  specjalnych – reżyserów filmów dokumentalnych, redaktorem naczelnym „wSieci Historii” prof. Janem Żarynem i autorami pisma.