Przejdź do treści

PlayStation 4 vs. Xbox One w redcoon.pl

Wszystko co dobre, szybko się kończy. I tak do końca dobiegła również zorganizowana przez sklep internetowy redcoon.pl akcja „Zima w redcoon.pl”.

Sklep udostępnił na czas ferii zimowych  specjalnie do tego przystosowany pokój odsłuchowy w Bydgoszczy.

Podczas akcji każdy miał możliwość wypróbowania, przetestowania i tym samym porównania dwóch konsol jednocześnie: Xboxa One i PS4. Fanów takiej formy spędzania wolnego czasu nie zabrakło. I o dziwo- nie były to wyłącznie dzieci! Odwiedzającymi byli również dorośli, którzy uczestniczyli w zabawach razem ze swoimi pociechami i ochoczo testowali nowości techniczne. Pewnie jesteście ciekawi, jak wypadły te testy? Który model urzekł uczestników zabaw?

DSC_0064 V feriee

Pojedynek był wyrównany. Podsumowując akcję nie możemy postawić tylko na jeden z nich, bo uznanie zyskały obudwie konsole.

PS 4 okazała się prawdziwą konsolą nowej generacji. Zachwyciła nie tylko ulepszonym desigem, ale również zmienionym menu i udoskonaloną kamerą. Zwrócono uwagę na poprawiony pad zawierający panel dotykowy, który podobnie jak w Iphonie za  pomocą jednego dotyku przenosił gości w upragnioną aplikację. Pad zebrał również dużo pochwał za wygodniejsze i szerzej rozstawione analogi. Nowością w nim okazały się przyciski Options i Share, które umożliwiają błyskawiczną komunikację z innymi użytkownikami. Kamera także  przypadła do gustu. Bardzo szybko kalibruje się z konsolą, posiada kilka mikrofonów, dwie soczewki i potrafi nagrywać filmy w 1080 p.

Jednym słowem: PS4 kreuje nowe trendy w wirtualnym świecie rozrywki, kusi użytkowników ekscytującymi grami i zachwyca doskonałą jakością obrazu w wysokiej rozdzielczości.

Xbox One nie jest wcale gorszy. Jako jedyny na rynku posiada wejście i  wyjscie HDMI. Dzięki temu możemy go podłączyć do tunera TV. Powstanie wtedy idealny kompleks rozrywki łączący gry, internet, możliwość odczytywania płyt CD, DVD, blu-ray i rozmaitych aplikacji. Jak słusznie zauważono Xbox One jest dużo cichszy w porównaniu do Xboxa 360. Podobnie jak PS4 posiada idealnie wyprofilowany kontroler, z nowymi spustami i d-padem. Nowością jest również wibracja, która wcześniej była wykorzystywana tylko w kierownicy. Nowy Kinect w Xboxie One wykorzystuje funkcję śledzenia ruchów całego ciała gracza, a sensory precyzyjnie odzwierciedlają wszystko na ekranie. Technologia Real Vision, Real Motion i Real Voice zapewnia niezapomniane doznania w zupełnie innym wymiarze.

Akcję „ Zima w redcoon.pl”, która przeniosła uczestników w świat wirtualnych doznań uznajemy za udaną.

Sklep internetowy redcoon.pl zapewnia, że nie poprzestanie na tej akcji i  w przyszłości możemy liczyć na więcej niespodzianek.