Przejdź do treści

Jerzy Janowicz nową twarzą UNIQA

Jerzy Janowicz nową twarzą UNIQA

  • UNIQA podpisała umowę sponsorską z najlepszym polskim tenisistą Jerzym Janowiczem
  • Kontrakt został zawarty na 2 lata
  • Ubezpieczyciel wykorzysta wizerunek polskiego tenisisty w kampanii reklamowej

UNIQA będzie korzystać z wizerunku sportowca przez 2 lata. Została także oficjalnym ubezpieczycielem Jerzego Janowicza.

Bardzo cieszę się, że została zawarta umowa reklamowo-sponsoringowa z  firmą UNIQA i mam nadzieję, że zaowocuje ona wieloma wspaniałymi projektami. Od stycznia 2014 roku UNIQA objęła mnie również kompleksową ochroną ubezpieczeniową. Uważam, że był to dobry wybór zwłaszcza, że jest to kolejna firma, z którą nawiązałem współpracę, a która główną siedzibę ma w moim rodzinnym mieście – Łodzi mówi Jerzy Janowicz.

Zaproszenie do współpracy Jerzego Janowicza pomoże wzmocnić rozpoznawalność marki UNIQA na polskim rynku.

Energia i pasja, jaką pan Jerzy Janowicz prezentuje na korcie dobrze wpisuje się w naszą nową strategię marki UNIQA. Chcemy zachęcać naszych obecnych i przyszłych klientów do tego, by mieli odwagę czerpać radość z życia – mówi Katarzyna Ostrowska, dyrektor Departamentu Marketingu i PR UNIQA. – Jako jedna z najszybciej rozwijających się firm ubezpieczeniowych na polskim rynku, wspieramy sportowca, który szybko awansuje w rankingu tenisistów. W ostatnim czasie ponownie znalazł się w najlepszej 20-tce – dodaje Katarzyna Ostrowska.

UNIQA wykorzysta wizerunek polskiego tenisisty w kampanii reklamowej, która zostanie przeprowadzona jeszcze w tym roku.

Jerzy Janowicz od 2008 r. jest reprezentantem Polski w Pucharze Davisa. Jest pierwszym polskim półfinalistą Wimbledonu oraz finalistą wielkoszlemowych turniejów juniorskich: US Open 2007 i French Open 2008. Sezon 2014 r. rozpoczął turniejami „Sydney Apia International” i Australian Open, w którym powtórzył wynik sprzed roku i dotarł do III rundy. Obecnie zajmuje 19. miejsce w rankingu ATP World Tour.

 

Nie po raz pierwszy sportowiec zostaje twarzą UNIQA w Polsce. Od 2009 r. do 2013 r. ubezpieczyciel współpracował z Bogdanem Wentą, który w latach 2004-2012 był selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce ręcznej.

UNIQA International, w skład której wchodzi UNIQA Polska jest sponsorem m.in. Pucharu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), w którym obecnie występują dwa polskie kluby: Orlen Wisła Płock i KS Vive Targi Kielce.