Nowe terminale mobilne dla Kolei Śląskich

Koleje Śląskie wzbogacą się o czterdzieści pięć nowoczesnych terminali mobilnych dla swoich konduktorów. Zwycięzcą przetargu ogłoszonego przez przewoźnika na terminale jest PKP Informatyka.

W porównaniu do poprzednich modeli nowe terminale mobilne posiadają Wi-Fi, zintegrowany modem, czytnik RFID, dwa razy więcej pamięci RAM, mocniejszy procesor, są również bardziej odporne na uszkodzenia. Charakteryzują się lepszymi parametrami wyświetlacza, który jest większy, lepiej podświetlony i ma większą rozdzielczość. Terminale obsługuje nowszy od poprzedników system Microsoft Windows CE 6.0. Urządzenia umożliwiają sprzedaż biletów innych przewoźników kolejowych oraz obsługę karty miejskiej.

– To już czwarty w ciągu ostatniego roku kontrakt na dostawę terminali mobilnych dla przewoźników kolejowych. Koleje Śląskie wykorzystują także stacjonarne kasy biletowe i system sprzedaży biletów on-line dostarczony przez PKP Informatykę – mówi Hubert Nowak z PKP Informatyki.

– Nowe urządzenia usprawnią pracę naszych drużyn pokładowych. Spowoduje to przede wszystkim skrócenie czasu wydawania biletów oraz zminimalizuje liczbę sytuacji, w których pasażer nie zdąży kupić biletu przed zakończeniem swojej podróży z powodu zbyt dużej kolejki – mówi Michał Wawrzaszek z Kolei Śląskich.

Wszystkie urządzenia objęte są 24-miesięczną gwarancją. Wszelkie koszty napraw i obsługi gwarancyjnej, w tym koszty transportu, ponosi PKP Informatyka. Nowe urządzenia pojawią się u przewoźnika w ciągu 21 dni od daty podpisania umowy.

W ciągu ostatniego roku PKP Informatyka dostarczała terminalne również innym przewoźnikom: Kolejom Dolnośląskim, Kolejom Wielkopolskim i Arriva RP.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu