Przejdź do treści

MIEDZYNARODOWY TURNIEJ FRISBEE ULTIMATE – Sosnowiec 22-23.II.2014

Rok 2014 rozpoczyna się w cieniu wspaniałych międzynarodowych wydarzeń sportowych na świecie, właśnie trwających Igrzysk olimpijskich w Sochi, już niebawem zaczynających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii, zatem i organizatorzy turnieju Spirit on Ice w tym roku przygotowywali nie lada sportowe wydarzenie. „Spirit on Ice 2014” będzie to prawdziwa poezja sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie, ale także organizacyjny majstersztyk, który z roku na rok jest dopracowywany i udoskonalany przez grupę pasjonatów Frisbee Ultimate, aby stworzyć najlepszy, halowy turniej w całym zimowym sezonie polskich zawodów w tej szybko rozwijającej się dyscyplinie sportu.

„Spirit on Ice” z każdą kolejną edycją coraz mocniej zakorzeniało się w kalendarzu polskich wydarzeń sportowych, aby w końcu zostać w kręgach Ultimate Frisbee jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce i Europie. Sosnowiecki turniej będzie zarazem decydującym sprawdzianem formy polskich drużyn przed Halowymi Mistrzostwami Polski Ultimate Frisbee, które w tym roku rozegrane zostaną 8-9 marca w Rzeszowie (Tytułu HMP broni drużyna „Grand Master Flash z Warszawy” – już drugi raz z rzędu).

Sosnowiecki turniej halowy powstał siedem lat temu z inicjatywy jednego z najbardziej utytułowanych zespołów Frisbee Ultimate w Polsce „Spirit on Lemon”. Od samego początku przyświecała nam idea by do Polski przyjeżdżały najlepsze europejskie zespoły, dzięki czemu mogliśmy podnosić poziom rozgrywek w Polsce. W 2014 roku o zwycięstwo w „Spirit on Ice” powalczy 10 drużyn między innymi: KeFear Košice (Słowacja), Scorpions Bratislava ; (Słowacja), Hallodigaz-e? (Węgry) czy po raz pierwszy w Polsce drużyna z Danii ( KFK ) oraz OXOTA z Ukrainy . Niemniejsze emocje wyzwolą polskie ekipy w wśród których, nie zabraknie zespołów z czołowych miejsc na ostatnich Mistrzostwach Polski 2013 w Bełchatowie.

Areną zmagań uczestników „Spirit on Ice” jak co roku będzie hala MOSiR przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. Oczywiście dzięki współpracy władz Urzędu Marszałkowskiego, oraz Dyrekcji MOSiR Sosnowiec, który jest wielkim mecenasem Frisbee Ultimate w Polsce wszystkie spotkania będą dostępne dla widzów za darmo.

Ultimate Frisbee, to gra zespołowa z użyciem frisbee łącząca w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. Jest bardzo dynamiczna i widowiskowa, od graczy wymaga wytrzymałości, szybkości i zręczności, lecz jednocześnie proste zasady czynią ją bardzo łatwą do opanowania dla początkujących oraz widowiskową dla widzów. Podstawowymi zasadami ultimate są brak fizycznego kontaktu pomiędzy graczami oraz fair play.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na 7. międzynarodowy turniej Frisbee Ultimate „Spirit on Ice 2014”, już 22 – 23 lutego do sosnowieckiej hali przy ulicy Żeromskiego.