Nie zapomnij! Dziś święto Twojego kota

Przypadający na 17 lutego Międzynarodowy Dzień Kota już po raz ósmy obchodzony jest w Polsce. Pomysł na święto zrodził się w 1990 r. we Włoszech, aby podkreślić, jak ważne miejsce w naszym życiu zajmują koty.

Na co dzień mamy raczej mało powodów do radości i zabawy, warto więc skorzystać z każdej okazji do świętowania. Zwłaszcza, że kot jest przecież członkiem rodziny – może trochę małomównym, ale często obdarzanym przez nas bezwarunkową miłością i zachwytem. Należy mu się więc dziś wieczorem wielka impreza. We wtorek jednak wrócimy do prozy życia z kotem, czyli do sprzątania.  Sierść domowych zwierząt zawiera w sobie ładunek elektryczny. Dlatego właśnie tak łatwo przylega do różnego rodzaju powierzchni. Dzięki kilku trickom poradzimy sobie z nią szybko i skutecznie.

Usuwamy sierść z mebli

W przypadku mebli drewnianych, potrzebna będzie nam wełniana ścierka nawilżona wodą lub antystatycznym środkiem do usuwania kurzu. Ten drugi preparat jest lepszy, bo antystatyczne środki niwelują działanie ładunku elektrycznego zawartego w sierści, tym samym ułatwiając jej usuwanie i równocześnie zmniejszając możliwość ich ponownego osiadania.

Aby usunąć sierść domowych zwierząt z mebli tapicerowanych lub pościeli, wystarczą lekko nawilżone wodą gumowe rękawiczki. Gdy przeciągniemy ręką po kanapie, sierść przylgnie do rękawiczki. Gdy zbierze się zbyt duża ilość włosów na rękawiczce, płuczemy ją i nawilżamy ponownie.

Możemy też skorzystać z odkurzacza – musi jednak mieć naprawdę dużą moc ssania i odpowiednie końcówki. Najlepszy będzie wyposażony w szczotkę Power Pet model Samsung F600, którego moc całkowita wynosi 2100 W, a moc ssania dochodzi do 530 W. Przy takiej sile na kanapie czy fotelu nie zostanie ani jeden włosek.

Usuwanie sierści z podłóg i dywanów

W domu, w którym  żyje kot w krótkim czasie zbierają się w narożnikach i dywanach kłębki sierści. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale są one też doskonałym nośnikiem dla kurzu i alergenów. Żeby dom był naprawdę czysty, należałoby odkurzać codziennie. Zwłaszcza jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami kota o długiej sierści lub, co się często zdarza, kilku kotów.

Jeżeli codzienne odkurzanie nie jest naszym marzeniem, warto kupić robot sprzątający. To w pełni zautomatyzowane urządzenie wysprząta dom bez naszej pomocy. Robot sprzątający NaviBot firmy Samsung jest wyposażony w opatentowaną technologię, stworzoną aby skuteczniej zbierać sierść, jednocześnie unikając jej wkręcania się w szczotki odkurzacza. Technologia ta, zmniejszająca konieczność ręcznego sprzątania domu,

Zintegrowany filtr HEPA pozwala schwytać najmniejsze cząsteczki brudu, takie jak alergeny czy kurz, uniemożliwiając im przedostanie się do powietrza. Filtr ten ma szczególne znaczenie jeśli domownicy są alergikami lub astmatykami. NaviBot jest w stanie  dokładnie wyczyścić ulubione miejsce Waszego pupila – zazwyczaj mocniej zabrudzone, natomiast model Corner Clean  nie oszczędzi nawet kłębków sierści kryjących się po kątach. Z kolei zabezpieczenie o nazwie Virtual Guard™ pozwoli na ograniczenie odkurzanej przestrzeni, przez co NaviBot nie podjedzie zbyt blisko miski naszego pupila.

Nie nośmy sierści naszych zwierząt

Sierść zwierząt niezwykle łatwo przyczepia się do ubrań. Niektórzy próbują ją ściągnąć za pomocą wilgotnych szczotek do ubrań, ale nie jest to skuteczny sposób. Dużo lepsze są rolki do ubrań. W razie potrzeby zawsze możemy je zastąpić owijając dłoń zwykłą taśmą klejącą. Umieszczamy część klejącą do zewnątrz i kolejno „przyklejamy” sierść w wybrane miejsca. Pamiętajmy jednak, żeby nie  używać taśmy izolacyjnej – może ona zostawić ślady na odzieży.

Jeśli na ubraniach znajduje się dużo sierści, możemy użyć wcześniej opisanej metody z nawilżoną rękawiczką, na końcu poprawiając efekty rolką do ubrań.

Niech brud związany z sierścią naszego pupila nie zmniejsza przyjemności przebywania z nim. Od momentu zastosowania się do powyższych porad, będziemy mogli więcej czasu spędzić na zabawie z kotem, niż na sprzątaniu po nim.

 

Jeśli chcecie zapewnić kotu rozrywkę, gdy jesteście w pracy, pomyślcie o robocie Samsung Navibot. To urzadzenie nie tylko zabawi kota, ale tez posprząta.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu