Przejdź do treści

Ucz się angielskiego w tramwajach

Od lutego każdy pasażer tramwajów typu 120Na „Swing” może wypełnić sobie czas podróży nauką języka angielskiego. Mini-lekcje na planszach, zawierających angielskie zwroty, przykład wykorzystania go w zdaniu oraz tłumaczenie są wyświetlane na wszystkich dostępnych monitorach LCD. Lekcje będą wyświetlane w tramwajach do końca br. roku.

Aby pasażerowie mieli czas zapoznać się ze zwrotem i przykładem umieszczonym na planszy, każda lekcja jest wyświetlana przez minutę. Codziennie, na wszystkich tramwajowych monitorach, pojawiają się 2 różne plansze, każda z nich wielokrotnie – tak, by pasażerowie mogli utrwalić dane wyrażenie.

Ekrany LCD to nośnik, który można wykorzystać nie tylko informacyjnie i reklamowo, ale także do celów edukacyjnych – mówi  Michał Powałka, Rzecznik Prasowy Tramwajów Warszawskich.

Merytoryczną jakość mini lekcji, wyświetlanych w tramwajach,  gwarantuje Lang  LTC, renomowana szkoła językowa z 23 letnim doświadczeniem w nauczaniu języków obcych, będąca także akredytowanym centrum egzaminacyjnym Cambridge English o platynowym statusie.

Na 720 planszach z lekcjami, przygotowanymi przez Lang LTC, znajdą się słówka o różnym poziomie trudności. Począwszy od używanych na co dzień czasowników i rzeczowników, przez idiomy i zwroty używane rzadziej, ale dodające językowi lekkości i kolorytu  – podkreśla Agata Urbańczyk, PR & Marketing Manager Lang LTC.