Przejdź do treści

Sfera Finansów z Certyfikatem Firmy Wiarygodnej Finansowo

Wypłacalność, rzetelność i solidność to podstawowe cechy wyróżniające firmę wiarygodną finansowo. Od 30 stycznia tego roku certyfikatem potwierdzającym kierowanie się zasadami fair play w prowadzonym biznesie może poszczycić się Sfera Finansów. Spółka złożyła także wniosek w sądzie o podniesienie kapitału zakładowego, a uzyskane w ten sposób środki przeznaczy na wdrożenie systemu płatności odroczonych HappyCash.

Ubiegły rok był dla spółki Sfera Finansów bardzo dobrym okresem pod względem nie tylko budowy strony przychodowej przedsiębiorstwa, ale również rozwoju i wzrostu rozpoznawalności jej poszczególnych marek. Firma weszła na rynek pozabankowy z brandem Ofin.pl, za pośrednictwem którego udziela mikropożyczek online od 100 do 2000 zł z 15-, 30- lub 60-dniowym okresem spłaty. Do tej pory z oferty szybkiego podreperowania stanu domowych finansów z Ofin.pl skorzystało ponad 4 tysiące klientów.

Z pozytywnym odbiorem spotykał się też projekt Loan-magazine.pl – serwis poświęcony rynkowi pożyczek pozabankowych, do którego przyłączyło się już blisko 20 marek partnerskich, a 13 z nich to certyfikowani partnerzy przestrzegający zasad odpowiedzialnego pożyczania – kodeksu wydanego przez Loan Magazine. Spółka buduje również coraz większą oglądalność na stworzonej porównywarce usług finansowych sfera-finansow.pl, a na początku roku zawarła kilka istotnych umów z instytucjami finansowymi dotyczących współpracy w ramach wydawanego przez nią e-magazynu Banking Magazine.pl, który z dnia na dzień zyskuje coraz większą liczbę czytelników.

– Obecnie skupiamy się na promocji naszej najnowszej usługi, z którą wystartowaliśmy na rynku e-commerce, a mianowicie projektem płatności odroczonych HappyCash. Ten nowy rodzaj płatności internetowych na polskim rynku ma szansę być znaczącym trendem nie tylko w tym roku. Uważam, że możliwość robienia zakupów online według zasady „kupuj teraz, płać później”, która pozwala zaspokajać potrzebę konsumencką nawet przy chwilowym braku wolnych środków, może odegrać znaczącą rolę i w ciągu najbliższych kilku lat stać się standardową opcją finalizowania e-zakupów – podkreśla Rafał Tomkowicz, prezes Sfera Finansów S.A.

Uzyskanie Certyfikatu Firmy Wiarygodnej Finansowo, czyli potwierdzającego to, że firma m.in. nie widnieje jako dłużnik w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor, bazach danych Biura Informacji Kredytowej oraz w systemie Bankowy Rejestr Związku Banków Polskich to dla Sfery Finansów możliwość pozyskania lepszych kontraktów i budowania przewagi konkurencyjnej. Jednocześnie to sygnał, że firma jest godna zaufania, bo o jej uczciwości mogą zaświadczyć nie tylko inne marki, ale także instytucje finansowe.

Ponadto spółka złożyła wniosek w sądzie o podwyższenie kapitału zakładowego. Sfera Finansów S.A. wyemituje 100 000 akcji serii D, które zostaną skierowane do pozostałych akcjonariuszy za cenę 2,16 zł za akcję. Jednocześnie zarząd AerFinance uzyskał zgodę od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) na dokonanie objęcia 100 000 akcji serii C spółki. AerVC wyda na to kwotę 72 000 PLN (0,72 zł za akcję). Uzyskane w ten sposób pieniądze spółka Sfera Finansów przeznaczy na wdrożenie systemu płatności odroczonych online.