Przejdź do treści

Rachunek walutowy e-Kantor w Meritum Banku

Meritum Bank wprowadził do oferty bezpłatny rachunek e-Kantor, który umożliwia klientom indywidualnym wymianę walut po bardzo atrakcyjnych kursach oraz bezpłatne przelewy we frankach szwajcarskich na rachunki prowadzone w innych bankach krajowych. 

Otwarcie i prowadzenie rachunku e-Kantor jest bezpłatne. Meritum Bank proponuje konta w czterech walutach: CHF, EUR, USD i GBP. Kursy, po jakich posiadacze e-Kantoru mogą dokonywać wymiany walut kształtują się na poziomie oferty dostępnej w kantorach internetowych, również tych niebankowych.

Rachunek e-Kantor stworzyliśmy przede wszystkim z myślą o osobach posiadających kredyty w walutach obcych, które szukają szybkiej, taniej i bezpiecznej możliwości wymiany pieniędzy potrzebnych na spłatę raty. Coraz więcej osób ma świadomość, że korzystny kurs wymiany waluty ma znaczący wpływ na ostateczny koszt ich kredytu – mówi Piotr Stankiewicz, dyrektor departamentu produktów transakcyjnych i depozytowych Meritum Banku. – Szacuje się, że w Polsce około 700 tysięcy osób ma kredyt zaciągnięty w walucie obcej, ale zdecydowana większość z nich, bo 80 proc. spłaca ratę w złotówkach. Tym klientom chcemy pokazać, że korzystając z e-Kantoru mogą obniżyć wysokość miesięcznej raty swojego kredytu o kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Bank nie pobiera prowizji za wymianę walut. Przelewy i zlecenia stałe z rachunku e-Kantor, który prowadzony jest w CHF, do innych banków krajowych są bezpłatne, zaś dla rachunków e-Kantor prowadzonych w EUR – wynoszą 5 zł. W przypadku pozostałych walut, koszt przelewu lub zlecenia stałego to 25 zł.

e-Kantor Meritum Banku to propozycja dla osób ceniących wygodę, czas i bezpieczeństwo. Klient wymienia waluty przez Internet, siedząc w fotelu we własnym domu – nie ma konieczności wizyty w placówce. Nie trzeba wysyłać nigdzie pieniędzy, ani oczekiwać na przelew zwrotny. Operacja wymiany walut w e-Kantorze Meritum jest bezpieczna, bo pieniądze klienta pozostają cały czas na jego własnych kontach w Banku, a klient ma stały dostęp do swoich środków i może nimi swobodnie zarządzać przez system bankowości elektronicznej.

Z nowej oferty Meritum Banku mogą korzystać także klienci, którzy chcą wymienić pieniądze na inne cele, np. wyjazd na wakacje lub opłacenie zakupów dokonywanych w zagranicznych sklepach internetowych, a także Polacy pracujący za granicą, którzy regularnie wysyłają pieniądze rodzinie mieszkającej w Polsce.

Wymiana walut odbywa się za pomocą przelewu własnego pomiędzy dwoma rachunkami klienta: kontem osobistym w złotych polskich a rachunkiem walutowym e-Kantor. Obydwa rachunki można otworzyć jednocześnie nawet w 15 minut, wypełniając jeden wspólny formularz internetowy, dostępny na stronie www.meritumbank.pl. Klienci posiadający konto osobiste w Meritum mogą założyć e-Kantor po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej, wybierając wniosek o jego otwarcie w zakładce „Wnioski i dyspozycje”.