Przejdź do treści

Edyta Bartosiewicz na Life Festival Oświęcim 2014

Edyta Bartosiewicz kolejną artystką tegorocznego LFO. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek wystąpi 28 czerwca na stadionie MOSiR w Oświęcimiu. Gwiazdą wieczoru będzie  Eric Clapton.

Edyta Bartosiewicz to wszechstronnie uzdolniona wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i  producentka muzyczna. Po wielkich sukcesach albumów: „Sen”, „Shock’n’show”, „Dziecko” i „Wodospady”, które ukazały się  w latach 90. XX wieku, artystka niespodziewanie zniknęła z polskiej sceny muzycznej, aby powrócić na nią w wielkim stylu krążkiem „Renovatio”, wydanym w październiku 2013 roku.

Edyta Bartosiewicz jest pięciokrotną laureatką Fryderyka – nagrody polskiego przemysłu fonograficznego. Jak dotąd, jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy, a kilkanaście utworów m.in.: „Tatuaż”, „Sen”, „Jenny” czy „Skłamałam” weszło do kanonu polskiej piosenki.

Piąta edycja Life Festival Oświęcim będzie wyjątkowym muzycznym i kulturalnym wydarzeniem, okraszonym wieloma nowościami. Po raz pierwszy w historii festiwalu na oświęcimskim stadionie MOSiR zagrają aż dwie gwiazdy światowego formatu: Eric Clapton (28 czerwca) oraz Soundgarden (27 czerwca). Usłyszymy też izraelsko-amerykańską grupę Balkan Beat Box, polską Luxtorpedę i wspomnianą Edytę Bartosiewicz. Nie jest to pełna lista wykonawców LFO 2014. Wkrótce ogłoszone zostaną kolejne gwiazdy. Zapoczątkowane w ubiegłym roku hip-hopowe wydarzenie – Street Life,  odbędzie się 26 czerwca na terenie przy Stadionie Lodowym w Oświęcimiu. Formuła wieńczącego je koncertu zostanie poszerzona o inne gatunki muzyczne, natomiast wstęp pozostanie bezpłatny.

Organizatorzy zadbali również o miejsca campingowe. Po raz pierwszy na potrzeby LFO zostanie zbudowane pole namiotowe TOI CAMP. Wszystko po to, aby umożliwić dłuższy pobyt w Oświęcimiu ludziom, którzy podzielają  pasję do muzyki, mają potrzebę artystycznych przeżyć oraz identyfikują się z pokojową ideą festiwalu.

Life Festival Oświęcim  stał się już wydarzeniem światowego formatu. Rośnie w siłę, sięga po wielkie gwiazdy, wprowadza nowości, udogodnienia. Dzięki Fundacji Peace Festival – organizatorowi festiwalu –  miasto Oświęcim staje się na kilka dni w roku centrum kultury, obejmującym  swoim zasięgiem nie tylko Polskę. Life Festival Oświęcim to wydarzenie globalne, które dzięki swojemu pokojowemu przesłaniu połączonemu
z muzyką, sztukami plastycznymi, teatrem, wyraźnie odróżnia się od innych festiwali. Słowa Life/Peace/Music nabierają w tych dniach szczególnej mocy…