Przejdź do treści

Podpis elektroniczny CERTUM dostępny w Domeny.pl

Domeny.pl, jeden z największych krajowych dostawców usług internetowych w Polsce, wprowadził do swojej oferty podpis elektroniczny CERTUM szczecińskiego przedsiębiorstwa Unizeto. Usługa polskiej spółki spełnia światowe standardy rozwiązań związanych z cyfrowym bezpieczeństwem.

Od dzisiaj w serwisie Domeny.pl można dokonać zakupu kwalifikowanego podpisu elektronicznego CERTUM. To kolejny produkt polskiej marki w ofercie jednego z największych polskich dystrybutorów zabezpieczeń IT – do tej pory w ofercie Domeny.pl dostępne były certyfikaty SSL od CERTUM. Rozwiązanie dostarczane przez Unizeto znalazło się wśród wielu światowych marek.

– Rozszerzenie oferty Domeny.pl o podpis elektroniczny CERTUM w zakresie usług związanych z cyfrowym bezpieczeństwem jest kolejnym krokiem w dotychczasowej współpracy z marką Unizeto – mówi Elżbieta Kornaś, Dyrektor Działu Obsługi Sprzedaży Domeny.pl. – Pragniemy zaoferować naszym klientom komplementarne rozwiązania zarówno w aspekcie bezpieczeństwa danych, jak i uwierzytelniania, dlatego wzbogaciliśmy naszą ofertę o podpis elektroniczny – dodaje.

Oferowany przez Domeny.pl, kwalifikowany podpis elektroniczny wydawany jest w ciągu 30 minut. Weryfikacja podpisu możliwa jest w siedzibie Domeny.pl przy ulicy Marcika 27 w Krakowie.

– Chociaż technologia, na której opiera się podpis elektroniczny, znana jest już od ponad dwóch dekad, w ostatnich latach sprzedaż usługi wyraźnie wzrasta. Z popularnością podpisu elektronicznego związany jest dynamiczny rozwój takich technologii i usług, jak handel mobilny za pośrednictwem smartfonów i tabletów czy software as a service (SaaS) – mówi Mariusz Janczak, Koordynator Marketingu Produktowego w Unizeto Technologies. – Zgodnie z raportem opublikowanym przez firmę Gartner w 2012 roku, do 2014 rynek oprogramowania i usług związanych z e-podpisem ma wzrastać co roku o około 50 procent. Naturalną konsekwencją tego zainteresowana jest więc rozwój współpracy partnerskiej między dostawcami usługi, jak Unizeto i Domeny.pl – dodaje.

Podpis elektroniczny CERTUM dostępny jest pod adresem: http://domeny.pl/podpis-elektroniczny.html