Stypendia naukowe dla doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego już po raz czwarty!

W styczniu br. rozpoczęła się ostatnia edycja programu stypendialnego dla uczestników studiów doktoranckich Uniwersytetu Warszawskiego, organizowanego ze środków spółek Gazprom Export i EuRoPol GAZ. W tym roku przyznane zostaną trzy 2-letnie stypendia, każde w wysokości 2 000 zł miesięcznie.

Program stypendialny jest skierowany do wszystkich studentów studiów doktoranckich, którzy realizują badania z zakresu stosunków polsko-rosyjskich, a w szczególności w dziedzinie biznesu, zarządzania, ochrony środowiska i gospodarki energetycznej oraz lingwistyki, historii czy dziennikarstwa i nauk społecznych. Dotychczas w trzech edycjach konkursu wybrano 6 stypendystów. W bieżącym roku akademickim planowane jest przyznanie aż trzech stypendiów dla doktorantów.

Wnioski o przyznanie stypendium można składać do 19 lutego w Biurze ds. Studiów Doktoranckich i Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Warszawskiego. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 21 marca br.

Projekt stypendialny na Uniwersytecie Warszawskim to projekt edukacyjny firm Gazprom Export oraz Europol Gaz, które wspierają badania wnoszące cenny wkład w pogłębianie stosunków między Polską a Rosją. Trójstronne porozumienie między Uniwersytetem Warszawskim oraz spółkami Gazprom Export i EuRoPol GAZ o utworzeniu programu stypendialnego zostało podpisane w 2010 roku, podczas wizyty na uniwersytecie prezesa firmy Gazprom Export, Aleksandra Miedwiediewa.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu