Przejdź do treści

Osiedle Hevelia z pozwoleniem na użytkowanie

Osiedle Hevelia na poznańskim Grunwaldzie, którego budowa została ukończona w grudniu 2013 roku, uzyskało prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Część klientów odebrała już klucze do swoich nowych mieszkań.

Osiedle Hevelia to pierwsza inwestycja mieszkaniowa realizowana przez Unidevelopment S.A. w stolicy Wielkopolski. Spółka, która wcześniej koncentrowała się przede wszystkim na projektach w Warszawie, współpracuje w tym przypadku z poznańską firmą Monday Development S.A.. Partner ten pełni funkcję inwestora zastępczego, sprawując kontrolę nad całym procesem inwestycyjnym oraz prowadząc sprzedaż i marketing.

Osiedle położone u zbiegu ulic Heweliusza i Palacza uzyskało pozwolenie na użytkowanie w styczniu br. Ponad połowa mieszkań ze 174 powstałych w kompleksie, została sprzedana jeszcze w trakcie trwania budowy. – Na ogromne zainteresowanie, jakim od samego początku cieszy się inwestycja, z pewnością duży wpływ ma doskonała lokalizacja osiedla w pobliżu bogatego zaplecza handlowego i z dogodnym dostępem do komunikacji miejskiej. Mimo, że Hevelię dzieli od centrum zaledwie kilka przystanków tramwajowych, okolica jest bardzo cicha i spokojna, a wokół osiedla jest dużo zieleni. – mówi Iwona Chmielewska, menadżer marketingu Monday Development. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie jest również dobrą informacją dla osób zainteresowanych zakupem któregoś z pozostałych mieszkań w Hevelii. Klienci ci będą mogli odebrać klucze do nowego lokalu bezpośrednio po podpisaniu umowy i wpłacie należnej kwoty. Dla wielu nabywców jest to istotny atut.

W inwestycji zaprojektowano mieszkania o powierzchni od 24 do 93 m.kw. – Większość z nich stanowią lokale 2- i 3-pokojowe, ale znaleźć możemy też kawalerki. Uwagi warte są ciekawe i dość nietypowe jak na miejskie standardy, położone na ostatniej kondygnacji, mieszkania z tarasami dachowymi o powierzchni nawet 90 m.kw. Poszukujący lokali z ogrodem również znajdą coś dla siebie. – mówi Ewa Przeździecka, Dyrektor ds. Marketingu i PR w Unidevelopment S.A. Mieszkania w Hevelii dostępne są w cenie już od 6.100 zł brutto za m.kw. Istnieje również możliwość kupna lokalu wraz z wykończeniem pod klucz. W ramach jednego z trzech przygotowanych pakietów, klient wspólnie z projektantem wnętrz może optymalnie zaaranżować swoje mieszkanie.

Wokół budynków toczą się jeszcze ostatnie prace związane z zagospodarowaniem terenu i części wspólnych, w których istotnym elementem jest zieleń. Uwzględniając wymogi kalendarza ogrodniczego część nasadzeń wykonana zostanie wiosną. Razem ze zrealizowanym już placem zabaw dopełnią one niepowtarzalny klimat przyjaznego rodzinom Osiedla Hevelia.