Czerwień a la Moulin Rouge – zmysłowe szkło Villeroy & Boch

Walentynki – kto na dźwięk tego słowa nie rumieni się ze złości albo podniecenia, ten przeżył już niejedno święto miłości i doskonale wie, że show must go on. Dekoracje się zmieniają – szkło pozostaje czerwone: Red Classic, Red Anmut, Red Accents, Red Sparkling oraz Red Elegance – od Villeroy & Boch. Kolekcje te sprawią, że mieszkanie zmieni się w zmysłowy Moulin Rouge – tylko na jeden wieczór, albo już na zawsze.

Red Classic – najpierw kwiaty

Pierwszym ze zmysłów jest węch, dlatego na liście upragnionych darów oraz gestów, niezależnie od charakteru święta, niezmiennym numerem jeden są kwiaty – wabią zapachem i mają moc wielu słów: proszę, przepraszam, pragnę, pożądam, kocham i dbam. Przyjmowane z uśmiechem, ustawione w funkcjonalnym wazonie, dłużej zachowają swoją świeżość oraz przekaz.

Do większych kompozycji floralnych idealnie pasują kryształy z kolekcji Numa Villeroy & Boch, a do pojedynczych kwiatów – łabędzioszyjny Nek.

 

Red Anmutkolacja ze śniadaniem

Kolacja z fantazją, śniadanie z gracją, obiad ze smakiem. Pora na zaangażowanie kolejnego zmysłu! Co powiesz na walentynkową ucztę dla podniebienia? Zastawa stołowa Anmut My Color świeci bielą otuloną ogniście czerwonym szalem oraz mroźną, platynową lamówką. Na pewno spodoba się wielbicielom kontrastów i z powodzeniem podtrzyma temperaturę specjalnych okazji – wystarczy szczypta chilli dodana do filiżanki gorącej czekolady, również na co dzień.

 

Naczynia Red Anmut harmonijnie łączą się z porcelaną innych linii – jako barwny kontrast albo tonacyjne uzupełnienie domowej zastawy Villeroy & Boch.

 

Red Accents – czerwień tkwi w szczególe

Karminowy, koralowy, rubinowy, oranż – doskonale prezentują się na ustach i… na stole – jako detale większych, jednobarwnych kompozycji. Szklane podstawki pod talerze Color Concept Villeroy & Boch na pewno zwrócą na siebie uwagę wielbicieli tradycyjnej szkoły serwowania – używane dla ozdoby, nie zaś do podawania dań, są ucztą dla oka, więc doskonale wpisują się w plan angażowania kolejnego zmysłu. Uwadze wzroku nie ujdą również sztućce z rączkami w odcieniach czerwieni, która sprawdzi się też podczas wiosennych pikników i na bożonarodzeniowym stole.

 

Red Sparkling – kryształowa symfonia

Jest wiele okazji, podczas których pije się za zdrowie. Wszystkie święta miłości zasługują na specjalne toasty oraz  słowa, których brzmienie przypomina pocałunek dwóch kryształowych pucharków. I choć napojem kochanków jest wino, którego kolor ma decydujące znaczenie przy wyborze kształtu kieliszków, codzienne obserwacje dowodzą, że za sprawą szkła Boston Villeroy & Boch, nawet woda nabiera właściwości magicznego eliksiru.


Red Elegance
– gładkie jak dotyk

Linia piękna, w manieryzmie spiralna, w estetykach ponowoczesnych minimalizuje formę, stając się prostą i gładką jak dotyk – na wyciągnięcie dłoni, w serii Color Concept Villeroy & Boch. Za pośrednictwem szkła można nawiązać kontakt z czterema żywiołami: poigrać z ogniem świecy, rozpętać burzę w szklance wody, posłuchać melodii wiatru odbijającego się o ścianki szklanki albo zasadzić roślinę – wspomnienie walentynkowego spotkania. Prostota
i elegancja obronią się zawsze – nawet w konfrontacji ze zdecydowanymi przeciwnikami święta zakochanych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu