Przejdź do treści

Sklepy osiedlowe zgłaszają się do Żabki

W ubiegłym roku ponad 1300 przedsiębiorców zgłosiło swoje lokale do prowadzonego przez firmę Żabka Polska programu Sklep za czynsz. Projekt gwarantuje właścicielom sklepów 10-letnią umowę, kompleksowy remont i kontynuację funkcjonowania placówki handlowej pod szyldem sklepu Żabka lub Freshmarket.

– W 2013 roku otworzyliśmy niemal pół tysiąca sklepów, około 25% lokalizacji pozyskaliśmy dzięki programowi Sklep za czynsz. Nasze analizy rynku nieruchomości handlowych pokazują, że wzrost zainteresowania programem podyktowany jest coraz silniejszą konkurencją na rynku oraz poszukiwaniem stabilnego finansowo najemcy lokalu, który nie tylko będzie gwarantował comiesięczny czynsz, ale zainwestuje nawet kilkaset tysięcy złotych, wyposaży placówkę i stworzy z niej atrakcyjny punkt handlowych dla klientów. Program Sklep za czynsz to obustronna korzyść, widzą to drobni przedsiębiorcy i zgłaszają chęć wynajęcia nam swoich lokalizacji  – mów Julio Duarte, Wiceprezes Zarządu Żabka Polska.

Żabka oraz Freshmarket są obecnie jednymi z najdynamiczniej rozwijających się sieci handlowych w Polsce. Spółka Żabka Polska planuje w 2014 roku otwarcie 600 placówek w całej Polsce. Firma poszukuje lokali handlowych w atrakcyjnych lokalizacjach o powierzchni od 70 – 400 metrów kw.

-Od 20 lat prowadziliśmy sklep spożywczy, ze względu na wiek oraz czynniki ekonomiczne szukaliśmy pomysłu na to jak nie zamykając placówki uzyskać stabilny dochód. Syn podpowiedział mi, że możemy zgłosić naszą lokalizację do programu Sklep za czynsz. Sklep się spodobał, podpisaliśmy umowę i już za tydzień będzie tu otwarta Żabka. Klienci już dopytują się kiedy będą mogli znowu tutaj robić zakupy  – opowiada Elżbieta Kot z Piotrkowa Trybunalskiego.