Przejdź do treści

Maersk Line szkoli swoich klientów

16 stycznia w Warszawie odbyło się pierwsze seminarium, dla klientów korzystających
z transportu morskiego, zorganizowane przez Maersk Line.

W ubiegłych latach armator dwukrotnie już zapraszał swoich klientów na spotkania szkoleniowe, tym razem jednak po raz pierwszy wybrano formę seminarium. W całodniowym wydarzeniu, podzielonym na specjalne bloki tematyczne, wzięło udział ponad 30 uczestników, z około 20 firm, które dzięki ekspertom Maersk Line, Izby Celnej w Gdyni i Raiffeisen Polbank miały okazję do zdobycia teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu logistyki morskiej. Po niezwykle udanym debiucie, w roli organizatora i szkoleniowca, Maersk Line planuje kolejne edycje seminarium.   

Ośmiogodzinne seminarium odbyło się w jednej z sal konferencyjnych, w biznesowej części warszawskiego Mokotowa. Wśród uczestników można było spotkać klientów Maersk Line reprezentujących zupełnie różne branże, począwszy od spedytorów, poprzez sektor FMCG, na producentach mebli kończąc. Głównym celem organizatora było przedstawienie uczestnikom spotkania kluczowych zagadnień w obszarze transportu morskiego,
z perspektywy podmiotów odpowiadających za różne jego aspekty – operacyjne, proceduralne i finansowe. Dlatego armator zaprosił do współpracy dwóch partnerów merytorycznych – Izbę Celną w Gdyni oraz  Raiffeisen Polbank.

Decyzja o organizacji seminarium wpisuje się w filozofię naszej firmy i rozwija hasło „Your promise. Delivered”. Wierzymy, że bezpośredni kontakt z klientami i wychodzenie naprzeciw ich oczekiwaniom pozwalają im jeszcze lepiej zrozumieć specyfikę branży oraz zdobyć wiedzę i nowe doświadczenia. Jednocześnie taka forma współpracy buduje silne poczucie zaufania pomiędzy obiema stronami. – podsumowuje Katarzyna Mickiewicz, organizator seminarium z ramienia Maersk Line.

Seminarium zostało zaplanowane w formie bloków tematycznych, obejmujących podstawy merytoryczne, a także wykłady z obszaru operacyjnego i handlowego, podczas których prelegenci omówili zagadnienia dedykowane specyfice swojej branży. Maersk Line przeanalizował aspekty komercyjne i operacyjne transportu kontenerowego. Przedstawiciele Izby Celnej zajęli się zagadnieniem procedur celnych,  pracownicy Raiffeisen Polbank przybliżyli procesy związane z akredytywami, a operator depotów kontenerowych Balticon skoncentrował się na paramentach i zastosowaniu kontenerów. Co istotne, jednym z podstawowych założeń spotkania było połączenie części teoretycznej z warsztatową, więc uczestnicy mieli od razu możliwość sprawdzenia nowo nabytej wiedzy.

Frekwencja i zainteresowanie klientów bardzo pozytywnie nas zaskoczyły. Pomimo świadomości znaczenia doskonalenia zawodowego w obszarze transportu morskiego, nie spodziewaliśmy się aż takich rezultatów naszej inicjatywy. Obecność około 20 firm, w tym największych światowych marek jak IKEA, Procter&Gamble, Electrolux, Castorama, Auchan czy Carrefour to dla nas sygnał, że powinniśmy kontynuować i rozszerzać naszą działalność szkoleniową. Długofalowo, rozważamy współpracę z różnymi podmiotami i organizację seminariów tematycznych dopasowanych do konkretnych branż. – podsumowuje Katarzyna Mickiewicz.