Schindler wyposaży najwyższy budynek w Chinach

Chiński oddział międzynarodowego koncernu dźwigowego Schindler wygrał kontrakt na dostarczenie urządzeń dźwigowych do najwyższego, 115-piętrowego drapacza chmur, który powstaje w Chinach w Shenzhen.

Shenzhen’s Ping An Finance Center będzie najwyższym budynkiem, jaki do tej pory powstał w Chinach. W wysokim na 660 metrów centrum handlowo-finansowym powstaną liczne biura oraz punkty usługowe. Sprawną komunikację w tak dużym obiekcie komercyjnym zapewnią windy Schindler 7000 dedykowane wysokościowcom oraz system efektywnego zarządzania ruchem w budynku – technologia PORT.

– To jeden z najbardziej ekscytujących i najważniejszych projektów w historii Schindlera, nie tylko jego chińskiego oddziału – mówi Thomas Oetterli członek komitetu wykonawczego koncernu Schindler, odpowiedzialny za inwestycje w Chinach. – Ping An Finance Center jest najwyższym budynkiem, do jakiego Schindler dostarczał swoje urządzenia w całej historii firmy. Cieszy nas, że  uczestniczymy w tak olbrzymim projekcie – dodał. Ten kontrakt potwierdza, że proces urbanizacji w Chinach nie słabnie.

Wzniesiony przez Ping An Insurance Group, jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Chinach, drapacz chmur zostanie wyposażony w 33 dwupokładowe windy Schindler 7000 – model, który pozwala na bardziej efektywny transport w budynkach, w których jest bardzo wysokie natężenie ruchu. W winach montowanych w Ping An Finance Center zostanie również wprowadzony system efektywnego zarządzania transportem pasażerów – PORT, który planuje jak najszybszą i łatwą podróż do wyznaczonego w budynku celu.

– Zaangażowanie Schindlera od samego początku pozwoliło nam odegrać ważną rolę w procesie planowania projektu Ping An Finance Center-  podkreśla Jackie Han, prezes Schindler China. Mamy nadzieję na dalszą, pełną sukcesów, współpracę z Ping An Group w najbliższych latach – dodaje.

Instalacja pierwszych wind biurowych rozpoczęła się w grudniu 2013, zakończenie prac zaplanowano na kwiecień 2015 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu