Przejdź do treści

„Domy z dopłatami” – nowy tytuł katalogowy Muratora

MURATOR SA wydał nowy katalog „Domy z dopłatami”. Publikacja skierowana jest do osób, które są zainteresowane budową domu przy wsparciu dotacji z programu MdM lub NFOŚiGW.

Katalog „Domy z dopłatami” prezentuje projekty domów, spełniających kryteria rządowego programu Mieszkanie dla Młodych oraz projekty domów ciepłych w standardzie NF40 i NF15, kwalifikujących się do uzyskania dopłaty w programie NFOŚiGW. Publikacja zawiera także materiały specjalistyczne, w których wyjaśniono szczegółowo zasady działania programów dopłat oraz kryteria, jakie powinny spełniać projekty. Ponadto redakcja przygotowała materiały poradnikowe, dotyczące wyboru projektu, przygotowania kosztorysu, a także kontakty do ekspertów.

Rządowy program Mieszkanie dla Młodych polega na dopłacie do kredytu zaciągniętego na zakup nowo wybudowanych mieszkań oraz domów jednorodzinnych bezpośrednio od dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej. W przypadku domów jednorodzinnych dopuszczalna jest budowa systemem gospodarczym – wówczas dofinansowanie przyjmuje postać zwrotu części podatku VAT na materiały budowlane.

Program NFOŚiGW przeznaczony jest dla osób fizycznych budujących dom w standardzie NF40 lub NF15. Dofinansowanie wynosi 30 tys. zł lub 50 tys. zł na poczet spłaty kredytu zaciągniętego na całość lub część inwestycji. Wnioski o kredyt z dopłatą składać będzie można do końca 2018 roku.

„Dom z dopłatami” zawiera ponad 150 wybranych projektów. Prezentacje zawierają najważniejsze informacje: kolorowe wizualizacje, szczegółowe rzuty kondygnacji i przekrój w skali 1:200 lub 1:250, parametry techniczne (wymiary, powierzchnie), wymagane wymiary działki, podstawowe materiały niezbędne do budowy i ich orientacyjne ilości oraz koszty stanu surowego zamkniętego.

Aby ułatwić wybór odpowiedniego projektu, na ich prezentacjach znalazły się kolorowe oznaczenia: niebieski – domy z poddaszem do adaptacji, dla tych, którzy planują budowę domu podzielić na etapy; zielony – domy o niskich kosztach budowy; pomarańczowy – domy z wentylacją mechaniczną; różowy – domy na wąską działkę, której szerokość nie przekracza 21m.

Katalog zawiera kupon upoważniający do zakupu projektu domu z rabatem 5%.

Cena katalogu „Domy z dopłatami” wynosi 5,90 zł, objętość – 208 stron. Publikacja ma nakład 11 tys. egz.