Przejdź do treści

Willa miejska – gdy od mieszkania chcesz czegoś więcej

Poszukujący luksusowych nieruchomości szczególnie cenią sobie nowoczesne rozwiązania, wysoki standard wykończenia, wygodę i funkcjonalność. Do niedawna spełnieniem tych oczekiwań były podmiejskie wille. Ta tendencja ulega jednak zmianie na rzecz  przestronnych, ekskluzywnych apartamentów w śródmieściu. Większość z nich w Poznaniu zlokalizowana jest w historycznych dzielnicach miasta. 

Własny dom to ogromna przyjemność ale i niekończące się obowiązki. Część naszych klientów, którzy posiadali już taką nieruchomość zdecydowało się na sprzedaż domu i zamieszkanie w Dworze Marcelin. To wille miejskie, które  łączą w sobie zalety mieszkania w  mieście z walorami podobnymi do tych, jakie oferuje własny dom – mówi Marcin Witkowski z SAP-PROPERTY.

Dwór Marcelin to stylowy kompleks trzech kameralnych budynków mieszkalnych położony w sercu Starego Grunwaldu. Swoją architekturą inwestycja nawiązuje do okolicznej zabudowy willowej.  Dlaczego Dwór Marcelin łączy w jedno walory domu i mieszkania? W najmniejszym z budynków zaprojektowano zaledwie 12 lokali mieszkalnych. Miłośnicy własnego trawnika znajdą tutaj miejskie mieszkania z przeszło stumetrowym ogrodem. Dzięki dużym oknom o szerokości nawet 2,3 m lokale są bardzo jasne. Dodatkową zaletą Dworu Marcelin jest wyposażenie mieszkań w logotermy z podłączeniem do cieplika miejskiego – Logoterma jest rozwiązaniem umożliwiającym samodzielne sterowanie temperaturą w mieszkaniu za pomocą pokojowych programatorów, takich jakie używa się w ogrzewaniu gazowym. Zaletą tego rozwiązania jest to, że odbiorca sam decyduje jaką ma temperaturę w mieszkaniu i kiedy włącza ogrzewanie. W ten sposób może obniżyć koszty eksploatacji nieruchomości – mówi Marcin Witkowski. Warto dodać, że mieszkania w Dworze Marcelin mają od 2,90 do 3,60 m wysokości co umożliwia aranżację antresoli.

Inwestycja  zrealizowana została w dwóch etapach. Pierwszy  zlokalizowany jest od strony ul. Marcelińskiej. Składa się z budynku apartamentowego z 29 lokalami mieszkalnymi i usługowymi, o powierzchni od 87 do 133 mkw. Drugi etap inwestycji ukończony został w ubiegłym roku i usytuowany jest na tyłach I etapu, pomiędzy ulicami Lubeckiego i Włodkowica. Składa się on z dwóch stylowych willi miejskich z 24 mieszkaniami łącznie. W tym etapie dostępne są dwa typy lokali: 2-pokojowe o powierzchni 55 m.kw oraz 3-pokojowe o powierzchni 79 m.kw. W standardzie mieszkania zostały wyposażone w drewniane okna z roletami, dębowe parapety oraz balkony lub tarasy, wykonane z drewna egzotycznego. Pod wszystkimi budynkami znajduje się hala garażowa i komórki lokatorskie. Mieszkania w Dworze Marcelin można nabyć w cenie od 7500 zł brutto za m.kw. Dodatkowo w przypadku lokali z pierwszego etapu deweloper w cenie zakupu oferuje usługi architekta wnętrz.

Lokalizacja inwestycji na Starym Grunwaldzie w doskonały sposób łączy w sobie spokój z zaletami miejskiego życia. W sąsiedztwie znajduje się pełna infrastruktura handlowo-usługowa, przedszkole oraz szkoły wszystkich stopni. Sama inwestycja posiada zielone patio z placem zabaw do wyłącznej dyspozycji mieszkańców. Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej w prosty i szybki sposób można się dostać do ścisłego centrum Poznania, zarówno autobusem jak i tramwajem.