Przejdź do treści

Coś dla aktywnych zimą

Długo kazała na siebie czekać, ale jednak się zjawiła. Zima, bo o niej mowa, tradycyjnie zaskakuje drogowców, denerwuje kierowców i niezmiennie cieszy dzieci. Warto przyłączyć się do entuzjazmu najmłodszych i razem z nimi skorzystać z uroków tej najzimniejszej pory roku. Wystarczy znaleźć w okolicy górkę lub odpowiedni spadek terenu, a zabawa będzie gwarantowana. Dawniej zjeżdżało się korzystając z tego, co akurat było dostępne, zaczynając od drewnianych lub metalowych  sanek, poprzez plastikowe tacki (tak zwane gruszki), kończąc na własnej, szanownej końcówce pleców, której nazwy nie wspomnę.

sankiSanki po dziś dzień cieszą się wielką popularnością, szczególnie wśród najmłodszych dzieci. W sklepie redcoon.pl można odnaleźć klasyczny model tego pojazdu. Posiada on galwanizowane, zakrzywione płozy, które służą jednocześnie jako stabilny uchwyt podczas jazdy. Same sanki Markenprodukt  wykonano z trwałego drewna bukowego, które wytrzymają ciężar niejednego dorosłego.

Nieco bardziej współczesną odmianą sanek są bobslejówki. Snow-Carver Comfort zostały zaprojektowane tak, by dostarczyć jak najwięcej frajdy podczas jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Uchwyty po bokach służą do sterowania pojazdem oraz jako hamulce. Specyficznie wyprofilowany plastik umożliwia dynamiczną jazdę, która wywoła uśmiech na każdej dziecięcej buzi.  Ślizgacz BIG-Bobby-Bob Wild Spider  zachwyci wszystkich fanów zimowych wyścigów. Posiada on system sterowania z amortyzatorem oraz miejsce na kolano, z którego chętnie korzystają starsze dzieci. Nierdzewne prowadnice zapewniają  stabilną i bezpieczną jazdę.

http://www.redcoon.pl/c04250907-Sanki

Takie chwile beztroskiej zabawy warto uwiecznić, by w kolejnych latach móc wspominać radosne chwile. Pomoże w tym kamera sportowa GOPRO HERO3 BLACK Edition, której wodoszczelna konstrukcja pozwoli  nagrywać doskonałe filmy w jakości HD także na śniegu. Fotografie w rozdzielczości 12 megapikseli oraz możliwość uchwycenia piękna każdej sceny niezależnie od natężenia światła sprawią, że Twoje zdjęcia będą zawsze wyraźne, doświetlone i dynamiczne. Co więcej, kamerkę można przypiąć do sanek lub kasku, by nagrywać swoje zimowe przygody.

nausznikiPodczas gdy dzieci szaleją na sankach, rodzice zwykle marzną z boku, obserwując pociechy i dbając o ich bezpieczeństwo. Po pewnym czasie tkwienie w jednym miejscu zaczyna być nużące, jednak można to sobie sprytnie urozmaicić. Wystarczy założyć stylowe nauszniki Media-Tech Magicsound NS-1 MT3550, które nie tylko chronią przed zimnem ale są także słuchawkami.  Wygodna wyściółka pozwala na komfortowe odsłuchiwanie ulubionych utworów nawet podczas różnorodnej, zimowej aktywności. Ponadto model ten wyposażono w zintegrowany mikrofon o wysokiej czułości umożliwiający prowadzenie rozmów telefonicznych bez konieczności trzymania telefonu przy uchu.

Zatem gdy tylko nadarzy się okazja, ubierzmy się ciepło i przekonajmy się, czy jeszcze potrafimy cieszyć się zimą jak za dawnych lat.