Przejdź do treści

RDcorp. akceptuje płatności bitcoin

RDcorp. jako jedno z pierwszych w Polsce przedsiębiorstw zdecydowało się na akceptację płatności bitcoinami. Decyzja wynika z rosnącej popularności tej wirtualnej waluty, a także z planów świadczenia usług marketingowych poza granicami Polski. W RDcorp. bitcoiny można wymienić na przykład na stronę internetową lub na kampanię social media.

Bitcoiny to wirtualna waluta i innowacyjny sposób płatności, do którego zalet należą przede wszystkim: bezpieczeństwo, szybkość oraz niskie opłaty za transakcje. Bitcoinami można zapłacić za wszystkie usługi: od stworzenia strony internetowej przez kampanię social media po usługi public relations. Akceptacja bitcoinów to nie jedyna innowacja tego przedsiębiorstwa. Już od jakiegoś czasu działa prosta platforma e-learningowa, która służy do edukacji klientów w zakresie usług świadczonych przez RDcorp. Dzięki niej każdy, kto na przykład obsługuje nową stronę internetową, może nauczyć się edycji treści i modyfikacji grafik w wygodnym dla siebie miejscu i czasie. Czy to wszystko? „Na tym nie koniec innowacji. Naszym zamierzeniem jest obsługa firm na pewnym etapie rozwoju. Są to głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których inwestycja w bardzo drogie działania marketingowe byłaby dość ryzykowna. Poza tym są to głównie przedsiębiorstwa działające na rynkach lokalnych i regionalnych. Tym klientom dostarczamy rozwiązania „otwarte”, czyli takie, które w dowolnej chwili może rozwinąć każdy wykonawca” – mówi Remigiusz Dudek, założyciel RDcorp.

RDcorp. to startup działający w fazie preinkubacji w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości w Poznaniu. Docelowo firma będzie się składała z trzech pionów: marketingowego, medycznego i odnawialnych źródeł energii. Koncentracja na tych branżach wynika z ich potencjału rynkowego. Obecnie swoje usługi świadczy już pion marketingowy.