Przejdź do treści

FINAŁ PROGRAMU IREC

Dobiegła końca jubileuszowa 10. edycja projektu edukacyjnego dedykowanego studentom kierunków związanych z nieruchomościami komercyjnymi. W tym roku program zmienił nazwę na International Real Estate Challenge (dawniej European Real Estate Challenge). Tradycyjnie firma doradcza Cushman & Wakefield – w ramach współpracy z Katedrą Inwestycji i Nieruchomości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Kingston University z Wielkiej Brytanii – była wyłącznym sponsorem tego wydarzenia w Polsce. 

Program rozpoczął się w październiku 2013 r. Finał odbył się 15 stycznia 2014 r. w Berlinie. Podczas dwutygodniowych warsztatów zwieńczających projekt uczestnicy podzieleni na grupy odwiedzili dziewięć europejskich miast. W ramach zadania konkursowego w czasie wizyty musieli ocenić lokalny rynek nieruchomości biurowych i jako fikcyjna firma doradcza przygotować raport dla klienta. Wśród 72 finalistów z 11 państw znalazło się czterech studentów z Polski, którzy wyłonieni zostali przez przedstawicieli Katedry Inwestycji i Nieruchomości Szkoły Głównej Handlowej oraz pracowników Cushman & Wakefield. W finale wygrał zespół, który w ramach konkursu wskazał Londyn jako nową siedzibę dla klienta. W składzie zwycięskiego zespołu znalazła się Polka, studentka SGH – Karolina Wójcik.

Na początku grudnia 2013 r. czterech wybranych studentów, wraz z profesorem Markiem Bryxem oraz opiekunem programu Pawłem Nowakowskim z SGH, zostało zaproszonych do warszawskiego biura Cushman & Wakefield, gdzie spotkali się z Charlesem Taylorem – Partnerem Zarządzającym, Dorotą Skowrońską – Dyrektorem Personalnym oraz pracownikami firmy. Zespół Cushman & Wakefield z działu Powierzchni Biurowych i Zarządzania Nieruchomościami, oprócz prezentacji o rynku nieruchomości biurowych w Polsce, zorganizował spotkania w prestiżowych nieruchomościach komercyjnych należących do takich firm jak Ghelamco Poland, HB Reavis, czy Aberdeen Asset Management Deutschland AG. Ponadto firma doradcza dostarczyła studentom raporty rynkowe, które pomogły im opisać Warszawę jako najlepsze miejsce do ulokowania inwestycji.

„Program IREC (dawniej EREC) ma wieloletnią tradycję i co roku potwierdza swoją wartość edukacyjną. Jesteśmy nie tylko sponsorem studentów SGH, ale aktywnie wspieramy całą ideę tego przedsięwzięcia poprzez opiekę nad zagranicznymi studentami, którzy w styczniu 2014 r. przyjechali do Warszawy. Cushman & Wakefield traktuje udział w programie przede wszystkim jako inwestycję w przyszłość. Nie bez znaczenia jest dla nas także satysfakcja, jaką co roku odczuwamy, obserwując utalentowanych młodych ludzi i laureatów poprzednich edycji konkursu, którzy dziś są związani z rynkiem nieruchomości komercyjnych i sprawdzają się w tym zawodzie, również w naszej firmie” – mówi Dorota Skowrońska, dyrektor ds. personalnych w Cushman & Wakefield.

„W tym roku wśród prestiżowych europejskich uczelni m.in. z Austrii, Irlandii, Finlandii, Holandii, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch znalazł się również Uniwersytet Johna Hopkinsa z Baltimore w Stanach Zjednoczonych. Dla naszej katedry to zaszczyt, że również należymy do tego elitarnego grona. Z kolei dla naszych studentów to okazja do pokazania swojego niewątpliwego potencjału na tle ich rówieśników z innych krajów” – mówi Paweł Nowakowski, koordynator projektu IREC w Katedrze Inwestycji i Nieruchomości SGH.

„Cieszymy się, że osoby chcące związać swoją przyszłość z rynkiem nieruchomości, dzięki takim konkursom, już na etapie studiów mają okazję zweryfikować swoją wiedzę w praktyce. To szansa dla najbardziej aktywnych, zdeterminowanych, rzetelnych i otwartych na świat studentów, czyli takich, jacy pożądani są w tym zawodzie” – mówi Charles Taylor, Partner Zarządzający Cushman & Wakefield w Polsce.