Przejdź do treści

„Dobre Wnętrze” najbardziej luksusowym magazynem wnętrzarskim

Miesięcznik „Dobre Wnętrze” wprowadza zmiany, dzięki którym umocni pozycję magazynu wnętrzarskiego z najwyższej półki. Lutowy numer „Dobrego Wnętrza” (na rynku 16 stycznia) ukaże się z uszlachetnioną okładką, a w kolejnych miesiącach redakcja wprowadzi nowe cykle artykułów, w których wiodącym tematem będzie „Projektowanie dla przyszłości”.

„Dobre Wnętrze” było w 2013 roku magazynem wnętrzarskim najchętniej wybieranym przez reklamodawców i osiągnęło najwyższe wpływy reklamowe w segmencie wnętrzarskim.

 

W celu podkreślenia pozycjonowania „Dobrego Wnętrza” jako szczególnie luksusowego, w projekcie okładki lutowego numeru zastosowano kilka rodzajów uszlachetnień podwyższających jakość. Zestawiono ze sobą dodatkowe kolory: Pantone metaliczny z Pantone fosforyzującym dodatkowo pokrytym wybiórczo lakierem UV. Pozwoliło to na osiągnięcie efektu pogłębienia tła zdjęcia i uwydatniło kontrast. Autorem projektu nowej ekskluzywnej okładki „Dobrego Wnętrza” jest Kamil Kontek.

 

Luksus w przypadku „Dobrego Wnętrza” nie oznacza tylko jakości grafiki. Nowocześnie traktowany luksus prezentowany będzie na łamach miesięcznika jako wielowymiarowy trend, styl życia, umiejętność dokonywania wyborów, wrażliwość, a przede wszystkim najlepszy gust, bowiem te wszystkie czynniki wpływają na jakość zamieszkania.

 

Luksus rozumiemy jako wolność wyboru i niczym nieograniczony, dający wiele radości żywioł eksperymentowania. Chcemy pokazywać przedmioty, które z założenia mają rozwiązywać nasze problemy na co dzień, organizować nam życie, a przy okazji czynić je piękniejszym. Z ciekawością obserwujemy, jak zmiany w mentalności i stylu życia ludzi, nie tylko w Polsce, przekładają się na nowe pomysły designerów i strategiczne decyzje wielkich firm, zarówno w segmencie wnętrzarskim rynku, jak i w pokrewnych. Chcemy tą wiedzą podzielić się i zainteresować nią czytelników. Będzie przydatna w dokonywaniu dobrych wyborów, mam nadzieję, nie tylko na etapie urządzania domu czy mieszkania  – mówi Małgorzata Tomczyk, redaktor naczelna miesięcznika „Dobre Wnętrze”

 

Tematem przewodnim „Dobrego Wnętrza” w 2014 roku będzie „Projektowanie dla przyszłości”. Magazyn od lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi firmami, które są liderami na rynku wnętrzarskim. Teraz jeszcze aktywniej włączy się w przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym, szczególnie te organizowane z myślą o poprawie jakości życia.

Skomplikowane nowatorskie technologie i ich użyteczność wyjaśniać będą na łamach magazynu uznani na świecie specjaliści, m.in.: Oskar Zięta. W tym roku „Dobre Wnętrze” opublikuje również unikatowe materiały: wywiady z polskimi rodzinami, które odniosły sukces na rynku wnętrzarskim, inwestują w rozwój polskiego wzornictwa, współpracują z polskimi projektantami. Publikowane rozmowy będą opatrzone ekskluzywnymi autorskimi sesjami zdjęciowymi. Cykl otworzy historia rodziny Voelkelów z Poznania, prowadzących Grupę Kapitałową VOX (firmy z branży wykończenia i aranżacji wnętrz: meble, panele, drzwi i podłogi). Założyciel firmy Piotr Voelkel jest od lat zaangażowany w promocję sztuki i polskiego designu. Założył m.in. fundację Vox-Artis, centrum designu i kreatywności w Poznaniu Concordia Design oraz School of Form.

 

„Dobre Wnętrze” znane jest z publikacji eksperymentalnych, przełamujących schematy wnętrz apartamentów, loftów i rezydencji. W tym roku ekipa magazynu odwiedzi również domy z niezwykłymi historiami w tle, przybliżającymi tradycje rodzinne znanych Polaków, między innymi piękne, klimatyczne wnętrza krakowskiego domu Dominiki Pendereckiej i jej rodziny.

Przez cały rok „Dobre Wnętrze” przedstawiać będzie sylwetki i twórczość najwybitniejszych współczesnych polskich twórców. Ich dzieła komentować będą Anda Rottenberg w felietonie oraz Dorota Szaroszyk i Katarzyna Ferworn Horawa, architektki, które zaproponują pomysły na aranżację dzieł wybranych we wnętrzu. Na artystycznej gwiazdorskiej liście znajdują się m.in. Anna Molska, Katarzyna Krakowiak, Dominik Lejman.

W tegorocznych wydaniach „Dobrego Wnętrza” nie zabraknie również materiałów poświęconych urodzie życia, o charakterze life style. W magazynie nadal publikuje Marta Gessler, która co miesiąc przedstawia pomysłowe kompozycje z kwiatów i inspiruje, jak dekorować nimi wnętrza.

 

Magazyn „Dobre Wnętrze” od lat cieszy się dużym zaufaniem Klientów. W 2013 roku było najchętniej wybieranym przez reklamodawców magazynem wnętrzarskim. Według danych Kantar Media, w okresie od stycznia do listopada 2013 roku „Dobre Wnętrze” osiągnęło najwyższe wpływy reklamowe w segmencie wnętrzarskim – 11,3 mln zł, a także miało najwięcej reklamodawców – 226 i najwięcej stron reklamowych – 552 (dane: Kantar Media, I-XI 2013, ceny cennikowe, bez autopromocji). Wydawca oczekuje, że wprowadzone zmiany podkreślą  pozycję „Dobrego Wnętrza” jako pisma o najbardziej luksusowej linii na polskim rynku, co umocni pozytywny wizerunek magazynu wśród Klientów.

 

MURATOR SA jest największym polskim wydawcą prasowym w segmencie wnętrzarskim. W porfolio wydawnictwa, oprócz „Dobrego Wnętrza”, znajdują się także miesięczniki poradnikowe „M jak mieszkanie” i „Moje Mieszkanie”. Łączna średnia sprzedaż tych trzech tytułów od stycznia do września 2013 roku wyniosła ponad 116 tys. egzemplarzy, co daje wydawnictwu MURATOR SA pozycję niekwestionowanego lidera na polskim rynku prasy wnętrzarskiej. MURATOR SA ma także najliczniejszą ofertę tytułów wnętrzarskich. Oprócz wymienionych wyżej miesięczników wydaje również: Numery Specjalne magazynów „Moje Mieszkanie” i „Dobre Wnętrze” a także „Architekturę od wnętrza”, dodatek miesięcznika „Architektura-murator”. Żelazna pozycją w portolio wydań wnętrzarskich Muratora jest od lat ekskluzywny katalog „Urządzamy dom i mieszkanie”.