Przejdź do treści

Digital Touch stworzył nowy serwis Polskiego Związku Jeździeckiego

Nowy serwis jest jednym z elementów długofalowej strategii popularyzacji jeździectwa realizowanej przez Polski Związek Jeździecki. Firma Digital Touch opracowała i zbudowała serwis a także wdrożyła system zarządzania treścią. 

Nadrzędnym celem projektu było stworzenie serwisu skupiającego w jednym miejscu wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą tematyką jeździectwa. Od osób zaawansowanych jak zawodnicy, sędziowie, poprzez hodowców właścicieli stajni, kończąc na osobach dopiero rozpoczynających przygodę z tym sportem.

Aby skutecznie realizować to zadanie powołaliśmy multidyscyplinarny zespół złożony  z ekspertów pracujących na co dzień w Polskim Związku jeździeckim oraz specjalistów z agencji Digital Touch.

Pierwszym wyzwaniem podjętym przez zespół było zebranie i przeanalizowanie informacji zgormadzonych w ciągu istnienia poprzedniego serwisu. Dzięki temu udało się pokategoryzować wiedzę według grup zainteresowania oraz opracować odpowiednie mechanizmy do jej prezentacji. Na tej podstawie powstały aplikacje webowe:

Kalendarz – dostarcza informacji o wszystkich wydarzeń w Polsce realizowanych pod patronatem PZJ,

Przepisy i regulacje –baza wiedzy prawnej,

Plikoteka – agreguje pliki i multimedia,

Wyszukiwarka ośrodków jeździeckich w Polsce.

 

W kolejnych krokach zaprojektowaliśmy wygląd serwisu spójny z nową identyfikacją wizualną PZJ oraz wdrożyliśmy system zarządzania treścią i reklamami. Bardzo zależało nam, żeby wygląd witryny był nie tylko ładny i estetyczny ale również przejrzysty i ułatwiający poruszanie się po serwisie. Wydaje się, że te założenia zostały wypełnione z nawiązką. Serwis bardzo się podoba a jego użyteczność jest bardzo chwalona.

 

Jednym z założeń realizowanych w ramach strategii PZJ jest, popularyzacja wiedzy o sporcie, oraz przyciągniecie nowych użytkowników. Wychodząc naprzeciw tym którzy dopiero zaczynają interesować się sportami konnymi uruchomiliśmy w serwisie dział pt. „Wiedza i edukacji ” który będzie oferował artykuły i porady niezbędna dla osób początkujących.

 

Jeździectwo to najbardziej ‘narodowy’ ze sportów, słyniemy z zamiłowania do koni a Polscy zawodnicy odnoszą w nim wiele znaczących sukcesów. Czujemy ogromną satysfakcję z tego że mogliśmy przyczynić się do popularyzacji tej widowiskowej dyscypliny i atrakcyjnej formy spędzania czasu.