Przejdź do treści

Diplodok z warszawskiego studia animacji Human Ark na Cartoon Movie we Francji!

Pełnometrażowy film animowany o podróżującym w czasie smoku Diplodoku trafi na prestiżowe warsztaty animacyjne Cartoon Movie w Lionie we Francji. Warsztaty są międzynarodową platformą spotkań producentów, dystrybutorów i sponsorów  ze świata animacji.

Tegoroczna edycja Cartoon Movie odbędzie się w dniach  5-8 marca i zgromadzi 700 uczestników oraz 200 kupców ze świata mediów, którzy będą mieli okazję zapoznać się z 56 projektami filmowymi. Wśród prezentowanych projektów przedstawiony zostanie również „Diplodok” z warszawskiego studia animacji Human Ark.

– „Diplodok” to projekt, który otrzymał najwyższe z możliwych dofinansowanie europejskiego programu MEDIA. Był prezentowany podczas warsztatów dla scenarzystów i producentów Prime 4 Kids & Family w Berlinie, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i bardzo wierzymy w jego powodzenie.  Otrzymał też wsparcie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a uczestnictwo w tak prestiżowych wydarzeniu jak Cartoon Movie to dla nas potwierdzenie jego międzynarodowego potencjału oraz okazja do pogłębienia i nawiązania nowych kontaktów branżowych z potencjalnymi partnerami – mówi Ania Šošić, producentka z Human Ark.

Diplodok to pełnometrażowa produkcja animowana bazująca na kultowych komiksach Tadeusza Baranowskiego. Komiksowe opowieści dla dzieci o podróżującym w czasie smoku Diplodoku sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy.  Studio Human Ark pracuje nad pełnometrażową animacją.

„Diplodok”

Film animowany, projekt w trakcie rozwoju (Polska, 80 min)

Reżyseria: Wojtek Wawszczyk

Scenariusz: Rafał Skarżycki, Wojtek Wawszczyk

Produkcja: Human Ark – Anja Šošić,  Maks Sikora