Alkomat KEMOT KT-571 z sensorem elektrochemicznym – pewna jazda bez promili

Z pomysłem rządu dot. wprowadzenia w 2015 roku obowiązku wyposażenia samochodu w urządzenie sprawdzające zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu można się zgadzać lub nie.

Nie ulega jednak wątpliwości, że alkomat jest bardzo przydatnym urządzeniem, zwłaszcza gdy przed kierowcą trudna decyzja – jechać, czy jeszcze nie. Dlatego bez względu na planowane zmiany warto zaopatrzyć się w urządzenia sprawdzonych marek, np. KEMOT – istniejącej na rynku urządzeń elektrycznych i elektronicznych od blisko 10 lat, która oferuje m.in. precyzyjny model KT-571 (MIE0214) z sensorem elektrochemicznym.  

Na rynku jest kilka rodzajów alkomatów. Są tzw. urządzenia dowodowe, za kilka tysięcy złotych, przeznaczone na potrzeby m.in. policji. Oprócz nich dostępne są także alkomaty, w które może zaopatrzyć się także każdy kierowca. Te urządzenia w zależności od jakości i rodzaju wahają się w granicach od kilkunastu do kilkuset złotych. Alkomat dobrej jakości musi być przede wszystkim dokładny, aby wynik jaki podaje był wiarygodny. Zależy to przede wszystkim od zastosowanego w urządzeniu sensora.

KEMOT oferuje alkomaty z nowej generacji sensorem elektrochemicznym (model MIE0214), który gwarantuje precyzyjne pomiary. Aby wskazany wynik był rzetelny, urządzenie posiada szereg funkcji, m.in. czujnik przerwania przepływu powietrza, a także dźwiękową sygnalizację potwierdzającą ciągłość wydechu. Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość zmiany jednostek pomiarowych na %, ‰ lub mg/L oraz funkcja zapamiętywania ostatnich pięciu pomiarów. Alkomat posiada także licznik całkowitej ilości wykonanych pomiarów, co jest szczególnie ważne w modelach, które raz w roku lub po wykonaniu 200 pomiarów wymagają kalibracji.

Duży ekran LCD z niebieskim podświetleniem zapewnia komfort podczas odczytywania pomiarów np. nocą. O fakcie przekroczenia dozwolonej wartości, alkomat zaalarmuje za pomocą sygnału dźwiękowego oraz zmiany koloru wyświetlacza. Do zestawu dołączonych zostało pięć ustników. Całość zamknięto w eleganckim, zabezpieczającym przed uszkodzeniami czarnym etui.

Sugerowana cena detaliczna: 249 zł

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu