Przejdź do treści

Herbalife Triathlon Gdynia 2014 – Rok kobiet w triathlonie

Organizatorzy Herbalife Triathlon Gdynia ogłosili rok 2014 rokiem kobiet w triathlonie. Ambasadorami imprezy zostały same kobiety – trzy znane aktorki: Małgorzata Foremniak, Katarzyna Glinka i Karolina Gorczyca oraz Agnieszka Sikora – Paw ze Skórcza w Borach Tucholskich, którą na ambasadorkę wybrała społeczność triathlonowa w konkursie internetowym.

Ponad 80 pań zgłosiło się do konkursu na Ambasadorkę Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Do ścisłego finału zakwalifikowało się zaledwie 5 kandydatek, na które przez tydzień można było głosować na oficjalnym profilu imprezy na Facebooku. Najwięcej, bo aż 3637 osób zagłosowało na Agnieszkę Sikorę – Paw. W nagrodę otrzyma profesjonalne wsparcie w przygotowaniach do Herbalife Triathlon Gdynia 2014. W głosowaniu wzięło udział ponad 8 tysięcy osób.

– Dla nas każda z kobiet, która zdecydowała się na udział w Herbalife Triathlon Gdynia 2014 już jest bohaterką – mówi Piotr Netter, dyrektor zawodów. – Dlatego rok 2014 ogłaszamy rokiem kobiet w triathlonie.

Herbalife Triathlon Gdynia to największa impreza triathlonowa w Polsce. W 2013 roku Ambasadorami zawodów byli Maciej Stuhr, Robert Rozmus, Borys Szyc oraz Piotr Kraśko.

W tym roku ambasadorkami imprezy zostały aktorki: Małgorzata Foremniak, Katarzyna Glinka oraz Karolina Gorczyca. Wszystkie panie już rozpoczęły przygotowania do sierpniowych zawodów pod okiem Piotra Nettera. Do pokonania będą miały 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, a na koniec klasyczny półmaraton, czyli bieg na dystansie 21,1 km.

W nieco ponad miesiąc od otwarcia zapisów do Herbalife Triathlon Gdynia na dystansie długim, limit 1500 zawodników został wyczerpany. Razem z ambasadorkami wystartuje 1500 amatorów z 16 krajów, w tym rekordowa liczba 147 pań. W ubiegłym roku wystartowały 63 kobiety.

Herbalife Triathlon Gdynia 2014 odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia 2014 roku. Zawodnicy 9 sierpnia będą mogli wystartować na dystansie sprinterskim (0,75 km pływania, 20 km na rowerze, 5 km biegu), a w niedzielę, 10 sierpnia na dystansie długim (1,9 km pływania, 90 km na rowerze oraz 21,1 km biegu).