Przejdź do treści

Najlepsze prezenty na Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia świętujemy Dzień Babci a zaraz po nim, 22 stycznia- Dzień Dziadka. Warto już dzisiaj pomyśleć o jakimś miłym upominku, by pokazać ukochanym seniorom, że o nich pamiętamy i doceniamy ich obecność. Młodsze wnuczęta zwykle przygotowują własnoręcznie wykonane laurki i uczą się deklamować wierszyki okolicznościowe. Nieco starsze pokolenia preferują zakup prezentu, który będzie nie tylko miły, ale i użyteczny dla Dziadków w ich życiu codziennym.

Często zdarza się, że osoby starsze mają problemy z krążeniem, przez co marzną im przede wszystkim dłonie i stopy. Dla takich osób świetnym podarunkiem będą różnego typu rozgrzewacze. W sklepie redcoon.pl odnaleźć można wiele urządzeń tego typu, od ogrzewaczy do stóp w kształcie wielkiej skarpety, poprzez poduszki aż po koce.

Dobrym pomysłem na prezent jest także wysokiej klasy ciśnieniomierz Medisana MTP Jubi 51047. Przeznaczony jest do mierzenia ciśnienia krwi na ramieniu. Zapamiętuje po 99 pomiarów dla 2 użytkowników oraz automatycznie wyłącza się po upływie 3 minut od momentu ostatniego użycia. Jego wyświetlacz pozwoli odczytać wynik pomiaru nawet bez konieczności zakładania okularów.

SOLUXMówi się, że „starość- nie radość” i coś w tym jest. Trudno cieszyć się życiem, gdy co chwila coś nas boli i coraz trudniej się poruszać. Jest na to jednak rada. Można skorzystać z dobroczynnego i rozgrzewającego działania lampy SOLUX marki Philips lub uruchomić masażer z lampą na podczerwień Beurer MG40.

Jednak najbardziej trafionym prezentem może się okazać telefon, za pomocą którego Dziadkowie będą mogli się na bieżąco kontaktować ze swoimi ukochanymi wnuczętami. Potrzeba bliskości i rozmowy jest dla starszych osób niezwykle silna i stanowi ważny element ich dnia codziennego. Korzystając z telefonu Emporia Talk Comfort będą mogli rozmawiać z bliskimi bez żadnego kłopotu. Posiada on 1,8″ wyświetlacz, współpracuje z aparatami słuchowymi  a jedno ładowanie wystarcza nawet na 240m minut rozmów. Jego prosta obsługa i czytelny wyświetlacz sprawiają, że to doskonały telefon dla starszego pokolenia.

http://www.redcoon.pl/B399545-Emporia-TALKcomfort_Telefony-komórkowe-dla-seniorów?xtmc=Emporia&xtcr=1