Przejdź do treści

Styczniowy National Geographic Polska z nowymi działami

Wraz z początkiem 2014 roku miesięcznik National Geographic Polska został wzbogacony o trzy nowe działy zatytułowane: „Polska murowana”, „Patenty natury” i „Eureka”. Wydanie styczniowe ukazało się 3 stycznia br. Cena oraz liczba stron w magazynie pozostają bez zmian.

 

W styczniowym numerze National Geographic Polska znalazły się trzy nowe działy, które na stałe zagoszczą na łamach magazynu i uatrakcyjnią jego treść: „Polska murowana”, „Patenty natury” i „Eureka”. Zamieszczane w nich będą artykuły przygotowywanie przez polskich redaktorów magazynu.

 

„Polska murowana” to cykl artykułów o zabytkach architektury. Budowle te, nie zawsze szeroko znane i docenianie, dzięki specjalnej technice zastosowanej przez fotografów prezentują się nadzwyczaj efektownie. Jako pierwszy opisany został pałac w Mosznie – osobliwa eklektyczna rezydencja z XIX wieku. Redakcja opisuje zarówno historię pałacu, jak i ciekawostki z nim związane.Dział „Patenty natury” poświęcony został rozmaitym aspektom życia zwierząt. W styczniowym numerze redaktorzy przybliżają niezwykłe obyczaje stworzeń żyjących w ciemności. Choć dla większości gatunków wzrok jest najważniejszym spośród zmysłów, te zamieszkujące środowiska, do których światło nie dociera, rozwinęły inne sposoby zbierania informacji z otoczenia.

W ramach rubryki „Eureka” opisywane są historie wynalazków, które dziś weszły do powszechnego użytku. W National Geographic Polska nr 1/2014 przybliżone zostały dzieje spadochronu – począwszy od pierwszych projektów autorstwa Leonarda da Vinci, aż po wykorzystanie tego wynalazku w II wojnie światowej.

Informacje o numerze 1/2014: 

Pierwszy dzień sprzedaży: 3 stycznia 2014 r.

Objętość: 132 strony (plus 16 stron dla prenumeratorów).

Cena: 12,99 zł.