Przejdź do treści

Ruszają kredyty hipoteczne MdM w PKO Banku Polskim

Od wczoraj klienci PKO Banku Polskiego mogą skorzystać z kredytu w ramach programu dopłat „Mieszkanie dla Młodych”, dotyczącego finansowego wsparcia i pomocy państwa w zakupie pierwszego mieszkania.

Klienci, którzy zdecydują się skorzystać z oferty PKO Banku Polskiego, otrzymają następujące warunki kredytu:

·         0% prowizji za udzielenie kredytu przy skorzystaniu z 4-letniego ubezpieczenia od utraty pracy i hospitalizacji oferowanego przez Bank we współpracy z partnerem zewnętrznym

·         atrakcyjną marżę kredytu

·         finansowanie do 95% wartości nieruchomości

·         okres kredytowania od 15 do 35 lat

·         brak prowizji za wcześniejszą częściową spłatę kredytu, gdy środki pochodzą z dodatkowego wsparcia finansowego w ramach programu.

Kredyt hipoteczny MdM przeznaczony jest dla osób do 35. roku życia: małżeństw, singli oraz osób samotnie wychowujących dzieci, kupujących pierwsze mieszkanie lub dom. Dofinansowanie obejmuje wkład własny oraz dodatkowe wsparcie spłaty części kredytu w wysokości 10% dla małżeństw bezdzietnych i osób samotnych, 15% dla małżeństw z dziećmi i osób samotnie wychowujących dzieci, kolejne dodatkowe 5% w formie spłaty części kredytu można uzyskać z tytułu trzeciego lub kolejnego dziecka.
Dopłata jest naliczana do powierzchni użytkowej mieszkania, ale nie więcej niż do 50m2, z kolei cena m2 kredytowanego lokalu nie może przekroczyć wartości średniego wskaźnika przeliczeniowego obowiązującego w gminie, w której znajduje się mieszkanie lub dom. Aby nabywca mógł skorzystać z pomocy państwa, powierzchnia użytkowa nie może przekraczać 75 m2 dla mieszkania i 100 m2 dla domu jednorodzinnego, a mieszkanie lub dom kupione na rynku pierwotnym muszą być zasiedlone przez nabywcę po raz pierwszy. Z kolei jeśli w dniu złożenia wniosku nabywca wychowuje przynajmniej troje dzieci, metraże zwiększają się odpowiednio do 85 m2 i 110 m2. Warunkiem otrzymania finansowego wsparcia jest zaciągnięcie kredytu na co najmniej 15 lat w kwocie, stanowiącej co najmniej 50% ceny zakupu mieszkania lub domu.