Przejdź do treści

Nowy katalog obiektów konferencyjnych z Gdańska i Regionu

Ukazał się zaktualizowany katalog obiektów konferencyjnych z Gdańska i Regionu, w którym znalazły się informacje o prawie 150 obiektach.

Ostatnie lata to dynamiczny rozwój turystyki biznesowej w Gdańsku i Regionie. Wedlug ostatniego upublikowanego raportu w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i pozostałej części woj. pomorskiego odbywea sie ponad 5 000 spotkań biznesowych, w których uczestniczy ponad 44 000 uczestników krajowych oraz zagranicznych. Dzięki rozbudowie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku znacząco polepszyła się dostępność komunikacyjna regionu. Również na konferencyjnej mapie Pomorza pojawiło się kilkadziesiąt nowych obiektów – hoteli, centrów kongresowych i innych (w tym m.in. największe w woj. pomorskim centrum wystawienniczo – kongresowe AmberExpo). Aby umożliwić meeting plannerom dostęp do aktualnej bazy obiektów konferencyjnych z Gdańska i Regionu Gdańsk Convention Bureau/GOT opublikowało na swojej stronie internetowej nowy katalog obiektów konferencyjnych.

Od centrów kongresowych po unique venues

W nowym wydaniu katalogu obiektów konferencyjnych znalazło się prawie 150 obiektów z Gdańska, Gdyni, Sopotu i pozostałej części regionu pomorskiego. Wśród nich centra kongresowe, hotele, obiekty sportowe, placówki kulturalne, uczelnie wyższe oraz wiele innych. Osobna część katalogu jest poświęcona tzw. unique venues – miejscom wyjątkowym i niepowtarzalnym na organizację eventów.

Przy każdym z obiektów znajduje się jego krótki opis w języku polskim oraz angielskim oraz najważniejsze, z punktu widzenia meeting plannera, informacje – ilość sal konferencyjnych wraz z wymiarami oraz pojemnością w poszczególnych układach (teatralnym, w podkowie, bankietowym oraz szkolnym). W przypadku hoteli dodatkowo podana jest liczba pokoi oraz łóżek. Nowością w tegorocznej edycji katalogu jest część poświęcona restauracjom – w spisie znalazło się ponad 70 restauracji z Trójmiasta. W katalogu można również znaleźć informacje o Rekomendowanych przez Gdańsk Convention Bureau/GOT PCO (Profesjonalnych Organizatorach Spotkań).

Główne źródło informacji dla meeting plannerów

Katalog obiektów konferencyjnych jest narzędziem skierowanym głównie do meeting plannerów poszukujących obiektów na organizację swoich eventów, ale również źródłem informacji dla lokalnej i regionalnej branży turystycznej. Będzie także wykorzystywany podczas targów, road show i innych wydarzeń, w których udział bierze Gdańsk Convention Bureau/GOT. Katalog obiektów konferencyjnych z Gdańska i Regionu jest dostępny pod linkiem www.gdanskconvention.pl/upload/katalog_2013.pdf. Wkrótce będzie również dostępny w wersji drukowanej.