Przejdź do treści

Lenovo wprowadza do oferty Vibe Z – swój pierwszy smartfon LTE

Firma Lenovo zaprezentowała dziś swój pierwszy smartfon LTE. Lenovo Vibe Z to eleganckie, płaskie urządzenie sterowane gestami i wyposażone w oprogramowanie do edycji zdjęć oraz inne technologie wysokiej klasy. Modelowi Vibe Z towarzyszą trzy inne nowe smartfony: duży, 6-calowy S930 dla miłośników multimediów, kompaktowy, elegancki i wydajny S650 o przekątnej 4,7 cala, a także wydajny i wszechstronny, 5-calowy A859.

Cztery nowe modele uzupełniają dotychczasową ofertę telefonów komórkowych Lenovo, która obejmuje zarówno urządzenia o podstawowej funkcjonalności, jak i smartfony najwyższej klasy na różnych poziomach cenowych. Lenovo – aktualnie trzeci na świecie producent urządzeń łączących się z internetem – intensywnie zwiększa swoją obecność na światowym rynku smartfonów. W ciągu ostatnich dwóch lat firma wprowadziła smartfony na rynki 18 krajów.

Nowy Vibe Z ma eleganckie wzornictwo, wydajne podzespoły i specjalnie dostosowane oprogramowanie. Dzięki temu użytkownicy mają do dyspozycji największe zalety smartfona, który przesyła dane z szybkością LTE – powiedział Liu Jun, starszy wiceprezes Lenovo Business Group firmy LenovoVibe Z oraz nowe modele z serii S i A zapewniają wybór funkcji i rozmiarów ekranu, dzięki czemu konsumenci mogą dobrać odpowiedni model dla siebie – dodaje przedstawiciel firmy.

Vibe Z – niezwykłe połączenie elegancji, łączności LTE i najnowocześniejszych technologii

Jako pierwszy smartfon Lenovo z łącznością LTE Vibe Z zapewnia użytkownikom pełną swobodę. Umożliwia superszybkie wysyłanie danych na poziomie 50 Mb/s1 oraz pobieranie z prędkością 150 Mb/s1, co powinno zadowolić wszystkich użytkowników, którzy intensywnie korzystają z transmisji danych. Smartfon działa w sieciach GSM/UMTS w pasmach do 2100, a ponadto umożliwia łączność w sieciach Wi-Fi 802.11ac oraz za pośrednictwem technologii Bluetooth 4.0.

Wysmukły Vibe Z mieści się w płaskiej obudowie (w kolorach srebrnej lub tytanowej) o grubości 7,9 mm
i waży zaledwie 147 g. Laserowo żłobiona obudowa tylna przypomina w dotyku materiał, dzięki czemu smartfon trzyma się bardzo wygodnie w dłoni. Kolejną zaletą jest panoramiczny wyświetlacz dotykowy IPS o szerokim kącie widzenia i przekątnej 5,5 cala oraz rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). Niezwykłą ostrość obrazu na ekranie smartfonu Vibe Z gwarantuje gęstość pikseli: 400 na cal. Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 2,2 GHz umożliwia niezwykle płynne odtwarzanie filmów, robienie zdjęć i ich edycję, wielozadaniową pracę różnych aplikacji, a także korzystanie z gier oraz rozmów wideo. Smartfon z systemem Android 4.3 ma 2 GB pamięci operacyjnej oraz do 16 GB pamięci masowej, oferując dużo miejsca na tysiące zdjęć i kilkadziesiąt nagrań wideo.

Vibe Z przewyższa inne smartfony z aparatami fotograficznymi dzięki specjalnemu oprogramowaniu oraz aparatom o wysokiej rozdzielczości. Tylny aparat o rozdzielczości 13 MP z obiektywem o dużej przysłonie F1,8 doskonale sprawdza się przy słabym oświetleniu, umożliwiając robienie zachwycających zdjęć, a przedni aparat o rozdzielczości 5 MP jest wyposażony w obiektyw o szerokim kącie widzenia 84°. Za pomocą aplikacji Lenovo Super Camera i Super Gallery można łatwo dodawać do zdjęć ciekawe efekty. Vibe Z zawiera także specjalne oprogramowanie Lenovo do sterowania przy użyciu ruchu i gestów, dzięki któremu można łatwiej posługiwać się smartfonami z dużym wyświetlaczem.

Cieszymy się ze współpracy z Lenovo nad pierwszym smartfonem LTE tego producenta – powiedział Raj Talluri, starszy wiceprezes ds. zarządzania produktami Qualcomm Technologies, Inc.
W nowym Vibe Z wykorzystano procesor Qualcomm Snapdragon 800 z wbudowaną technologią LTE, dzięki czemu oferuje on wyjątkowo szybkie przeglądanie stron internetowych oraz niezrównane funkcje multimedialne.

 

Multimedialne smartfony z serii S – kieszonkowy i o powiększonym formacie

Model S930 zadowoli miłośników multimediów dzięki wyświetlaczowi o wysokiej rozdzielczości
i lepszej jakości dźwięku, co można docenić podczas oglądania filmów i korzystania z gier. Z kolei S650 to wydajne urządzenie o kieszonkowych rozmiarach. Podobnie jak Vibe Z oba smartfony są srebrne i mają żłobioną laserowo tylną obudowę, która przypomina w dotyku materiał. Model S930 zapewnia jednak więcej miejsca na 6-calowym ekranie dotykowym HD 1280 x 720, a S650 ma kompaktowy, panoramiczny ekran IPS qHD 960 x 540 o przekątnej 4,7 cala i szerokim kącie widzenia. S930 emituje z dwóch głośników realistyczny i głęboki dźwięk udoskonalony przez technologię Dolby Digital Plus, a czujniki kierunkowe umożliwiają poruszanie postaciami na ekranie w 3D.

Oba smartfony – S930 i S650 – działają z czterordzeniowym procesorem MediaTek i systemem Android 4.2. Mają zaledwie 8,7 mm grubości i są wyposażone w przydatne technologie — na przykład obsługę dwóch kart SIM (a tym samym dwóch numerów) w jednym urządzeniu. Smartfony te mają tylny aparat o rozdzielczości 8 MP z lampą błyskową, wydajny aparat przedni, aplikacje Lenovo Super Camera i Super Gallery, w których można dodawać efekty do zdjęć, a także pamięć masową o pojemności 8 GB. Oba smartfony oferują funkcje sterowania gestami oraz najnowsze dodatki Lenovo do uruchamiania aplikacji.

A859 – wszechstronny, wydajny smartfon

Smartfon A859 wyróżnia się wszechstronnością i wydajnością, oferując użytkownikom ciekawe funkcje. Model ten jest dostępny w wersji białej i czarnej, ma 9,2 mm grubości i jest wyposażony w 5-calowy wyświetlacz IPS o wysokiej rozdzielczości (1280 x 720) i szerokim kącie widzenia 178°. Podobnie jak smartfony z serii S działa z dwiema kartami SIM, procesorem MediaTek 6582 i systemem Android 4.2. Ma tylny aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 MP, aparat przedni i pamięć masową o pojemności 8 GB.

Ceny i dostępność2

Vibe Z jest dostępny od lutego w cenie od 549 USD w Indonezji, Malezji, Tajlandii, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na Filipinach. Modele S930 i S650 są już dostępne w cenach od 319 USD i 229 USD; smartfon A859 jest już dostępny w cenie od 219 USD – wszystkie trzy modele są już dostępne w krajach, w których Lenovo prowadzi sprzedaż swoich telefonów.