Przejdź do treści

Pierwszy milion na polskim YouTube należy do Sylwestra Wardęgi

1 LifeTube, Sylwester Wardęga, YouTube

lifetube25 grudnia 2013 roku, SA Wardęga, oficjalny kanał Sylwestra Wardęgi na YouTube, jako pierwszy w Polsce zdobył 1 000 000 subskrybentów. Youtuber, należący do sieci LifeTube stara się poprzez pranki publikowane na swoim kanale skłonić ludzi do nabrania dystansu wobec życia i dać wszystkim powody do śmiechu.

Sylwester Wardęga prowadzi swój kanał SA Wardęga od lutego 2012 r. Jego ideą jest udowodnienie, że tylko wariaci są coś warci poprzez zaskakiwanie swoimi niebanalnymi żartami nieświadomych niczego ludzi. Jego filmy oglądają miliony internautów, a sam Sylwester w ciągu półtora roku zyskał rozgłos i rozpoznawalność nie tylko w kraju, ale także za granicą. Jego film Trener Policji był jednym z najbardziej popularnych na polskim YouTube w mijającym roku.

Gdy zaczynałem i pierwsze video po tygodniu osiągnęło 100 000 wyświetleń to myślałem, że YouTube się popsuł. Nigdy nie sądziłem, że tak szybko zdobędę tylu widzów – komentuje Sylwester – Ale nie chcę spocząć na laurach i planuję dalszy rozwój kanału.

Sylwester należy do sieci partnerskiej LifeTube, zrzeszającej wpływowych twórców internetowego video. Łączna liczba wyświetleń materiałów Partnerów wynosi średnio miesięcznie ponad 46 000 000. LifeTube wspiera zarówno twórców, jak i marki w ich działaniach na YouTube.