Przejdź do treści

Perfumeria Douglas kolejnym najemcą w Galerii Warmińskiej

Douglas to sieć ekskluzywnych perfumerii, obecna w 21 krajach Europy oraz Stanach Zjednoczonych. Lider rynku perfumerii w Polsce otworzy swój salon w Galerii Warmińskiej.

Początkiem koncernu była fabryka artykułów kosmetycznych w Hamburgu, która została założona w 1821 przez szkockiego emigranta J.S. Douglasa. W latach 70. XX wieku firma wkroczyła na rynek międzynarodowy, co zaowocowało ponad tysiącem salonów na świecie, w tym stu sześcioma w Polsce.

Asortyment obejmuje artykuły pielęgnacyjne, makijażowe i zapachowe. Na półkach znaleźć można ponad 20 000 produktów luksusowych brandów takich jak Chanel, Armani, Dior, w tym ponad 40 dostępnych na wyłączność, m.in. Cartier, Tom Ford czy Valentino. Douglas to nie tylko sprzedaż. Ekskluzywna oferta produktowa połączona jest z profesjonalnymi poradami kosmetycznymi, udzielanymi przez wykwalifikowany personel. Dodatkowo, od 2010 roku Douglas jest także właścicielem pierwszej w Polsce autoryzowanej perfumerii internetowej.

Firma podjęła właśnie decyzję o otwarciu swojego salonu  w Galerii Warmińskiej. – Perfumeria niemieckiej firmy kosmetycznej, od 12 lat obecnej na polskim rynku, będzie znajdowała się na parterze i zajmie powierzchnię 270 m2. Na półkach perfumerii znajdą się najlepsze światowe brandy, zaprezentowane w stylowym wnętrzu, współgrającym z designem powstającego właśnie najnowocześniejszego centrum handlowo – rozrywkowego w regionie – zapowiada Mariusz Kowalczyk, Leasing Director w spółce Libra Project, odpowiedzialny za proces komercjalizacji Galerii Warmińskiej.

Galeria Warmińska pierwszych klientów zaprosi prawdopodobnie we wrześniu 2014 roku. W chwili obecnej budowa projektu jest na bardzo zaawansowanym etapie, a otwarcie planowane jest na wrzesień przyszłego roku. Powierzchnia całkowita obiektu to 116 675 m2, powierzchnia handlowa – 41 497 m2. Projekt będzie posiadał dwie kondygnacje  handlowo-usługowe oraz dwupoziomowy parking na 1200 miejsc. Inwestycja warta 100 mln euro zaoferuje klientom dodatkowo 9-salowe multikino, kręgielnię oraz klub fitness.