Skanska wzmacnia zespół leasingowy na południu Polski

1 Arkadiusz Rudzki, Marek Stasieńko, Monika Tkacz, Skanska Property Poland

skanskaW grudniu do Skanska Property Poland dołączyła Monika Tkacz, która jako negocjator ds. wynajmu wzmocni zespół zajmujący się komercjalizacją biurowców na południu Polski. Zespołem zarządza Marek Stasieńko, który awansował na stanowisko regionalnego menedżera ds. wynajmu.

Monika Tkacz odpowiada w nowej roli za komercjalizację projektów Skanska Property Poland w Krakowie i Katowicach. Marek Stasieńko został awansowany na stanowisko regionalnego menedżera ds. wynajmu i będzie kierował zespołem w regionie południowej Polski, gdzie deweloper realizuje obecnie trzy projekty biurowe w Katowicach, Krakowie i Wrocławiu o łącznej planowanej powierzchni najmu 116 000 m kw.

Planujemy kolejne projekty i chcemy jeszcze lepiej przygotować się do ich komercjalizacji. Do tej pory rynek krakowski obsługiwał zespół z Wrocławia,  jednak z uwagi na to, że Kraków jest dla nas bardzo ważną i perspektywiczną lokalizacją, podjęliśmy decyzję o zatrudnieniu osoby związanej z tym rynkiem. Cieszę się, że Monika dołączyła do Skanska i jestem przekonany, że będzie stanowić dla nas duże wzmocnienie na rynku krakowskim” – powiedział Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Monika Tkacz jest związana z branżą nieruchomości od 12 lat. Ostatnio pracowała jako starszy negocjator w firmie Knight Frank, zajmując się wynajmem powierzchni biurowych w Krakowie. Wcześniej zdobywała doświadczenie m.in. w firmach BRE.locum i Ober-Haus Nieruchomości. Monika Tkacz jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie zarządzania nieruchomościami na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Marek Stasieńko ma 7 lat doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych. W Skanska Property Poland pracuje od 2011 r. i obecnie, jako regionalny menedżer ds. wynajmu, odpowiada za komercjalizację projektów biurowych w południowej Polsce. Do zadań jego zespołu należy pozyskiwanie najemców oraz współpraca z agencjami nieruchomości. Wcześniej Marek Stasieńko pracował w międzynarodowych firmach doradczych (m.in. Knight Frank), gdzie zajmował się m.in. reprezentacją najemców i wynajmujących, negocjowaniem umów najmu, a także usługami doradczymi dla największych europejskich funduszy inwestycyjnych, takich jak SEB i DEKA.