Przejdź do treści

DSV Solutions jeszcze silniej inwestuje w farmację

1 DSV Solutions, Maciej Walenda

Sukces prowadzonego przez DSV Solutions od połowy 2012 r. farmaceutycznego składu konsygnacyjnego stał się impulsem do dalszych inwestycji operatora w ten obszar działalności. Jeszcze w tym roku skład zostanie powiększony przeszło trzykrotnie, dzięki czemu DSV Solutions stanie się jednym z czołowych dostawców usług logistycznych dla firm z branży farmaceutycznej.

W skład zlokalizowanego w Centrum Logistycznym w Kampinosie koło Warszawy nowoczesnego magazynu o powierzchni 36 000 m2 wchodzi obecnie hurtownia farmaceutyczna o powierzchni 9 000 m2 oraz farmaceutyczny skład konsygnacyjny o powierzchni blisko 2,000 m2. Obszar został wydzielony pod wyłącznie składowanie produktów farmaceutycznych w temperaturze +15°C do +25 °C. DSV Solutions jest w trakcie inwestycji w rozszerzenie tej strefy.

Podjęliśmy decyzję o dedykowaniu dodatkowej powierzchni ponad 4,500 m2 na rzecz składu konsygnacyjnego, uzyskując tym samym możliwość składowania łącznie do 9,500 miejsc paletowych. W tej chwili prowadzimy dwie hurtownie farmaceutyczne dla naszych klientów oraz obsługę magazynu wytwórcy dla jednej z czołowych firm farmaceutycznych. Powiększenie powierzchni składu pozwoli nam przygotować się na przyjęcie kolejnych klientów z tej branży oraz na udostępnienie od stycznia 2014 r. dwóch kolejnych hurtowni o możliwości składowania ok. 200 miejsc paletowych każda – mówi Maciej Walenda, Prezes Zarządu DSV Solutions.

Do końca tego roku cała strefa magazynu, dedykowana do obsługi produktów farmaceutycznych, osiągnie w sumie powierzchnię 16,000 m2 i pojemność 23,000 miejsc paletowych. Tym samym DSV Solutions stanie się jednym z czołowych dostawców usług logistycznych dla firm z branży farmaceutycznej.