Przejdź do treści

TERMBLOQ – nowa marka Grupy Prefabet

1 Grupa Prefabet, TERMBLOQ

prefabetGrupa Prefabet, lider w produkcji betonu komórkowego, wprowadza nową nazwę dla wszystkich swoich wyrobów. Cała linia produktowa będzie obecnie dostępna pod marką TERMBLOQ. Łączy ona w sobie to, co dla firmy najważniejsze wysoką izolacyjność cieplną (TERM) oraz najwyższej jakości produkt w postaci bloczków z betonu komórkowego (BLOQ).

Wysokie właściwości termoizolacyjne oferowanych przez Grupę Prefabet wyrobów sprawiły, że firma nadała im jedną, spójną nazwę, która tym samym stała się nową marką. Ma to na celu jasną prezentację produktów pod względem ich najważniejszej cechy – termoizolacyjności. Obecna oferta firmy to linia TERMBLOQ, w skład której wchodzą płytki, bloczki, bloczki na pióro-wpust z białego betonu komórkowego oraz TERMBLOQ ECO, bloczki z szarego betonu komórkowego , a także klej  do cienkich spoin.

TERMBLOQ elementy z betonu komórkowego

Wieloletnie doświadczenie Grupy Prefabet pozwoliło na opracowanie kompletnej gamy elementów do budowy ścian konstrukcyjnych i działowych. TERMBLOQ to produkty o grubości od 60 mm do 180 mm, stałej długości 590 mm oraz wysokości 240 mm. Dostępne są w klasie gęstości 500 oraz 600, co pozwala na stawianie z ich pomocą wysoce izolacyjnych ścianek działowych. Bloczki TERMBLOQ oraz TERMBLOQ ECO to wysokiej jakości elementy o grubości od 240 mm do 420 mm, długości 590 mm i wysokości 240 mm. Oferowane są w klasie gęstości 400, 500 i 600, dzięki czemu z powodzeniem mogą być wykorzystywane do budowy zarówno ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Bloczki TERMBLOQ na pióro-wpust posiadają typowe właściwości elementówz betonu komórkowego, a dodatkowo są łatwe w użyciu i pozwalają na łączenie ich metodą cienko-spoinową.

Wszystkie elementy TERMBLOQ cechują się wysoką wytrzymałością na ściskanie, co sprawia, że mogą być stosowane w miejscach narażonych na znaczne obciążenia konstrukcyjne. Podstawowa zaleta betonu komórkowego, którą jest izolacyjność cieplna, umożliwia zachowanie prawidłowego komfortu termicznego pomieszczeń. Wyroby marki TERMBLOQ są także odporne na działanie wilgoci, wolne od zagrożeń powodowanych przez mikroorganizmy, a także wytrzymałe na niekorzystny wpływ niskich temperatur. Beton komórkowy stanowi również efektywną barierę dźwiękoszczelną i spełnia wymagania stawiane materiałom budowlanym dla najwyższej klasy odporności pożarowej budynków – klasa A.

Cienkie spoiny idealne do budowania z betonu komórkowego

Wykorzystanie komórkowego elementów TERMBLOQw odpowiedniej konfiguracji pozwala poprawić efektywność energetyczną budynku. W zależności od wymagań określonych przez projektanta indywidualnych oczekiwań inwestora, produkty TERMBLOQ można układać zarówno wzdłuż oraz wszerz, otrzymując przy tym odpowiednią grubość przegród pionowych w budynku. Istotną rolę w zapewnieniu dobrej termoizolacyjności odgrywa także klasa gęstości betonu komórkowego, która im mniejsza, tym lepiej chroni pomieszczenia wewnątrz obiektu przed zmianami temperatur.

Przez zastosowanie cienkich spoin elementy marki TERMBLOQ pozwalają na stworzenie gładkich i jednolitych powierzchni ścian.. Ułożone blisko siebie bloczki lub płytki TERMBLOQ  uniemożliwiają powstawanie niekorzystnych dla bilansu energetycznego mostków cieplnych, a tym samym pozwalają na wymierne korzyści finansowe odczuwalne przez użytkowników budynków. Taki rodzaj połączeń poszczególnych elementów wymaga jednak zastosowania odpowiedniego rodzaju zaprawy murarskiej. Klej do cienkich spoin TERMBLOQ dzięki swoim właściwościom pozwala stworzyć stabilne i wytrzymałe ściany, a przy tym jest łatwy w użyciu i gwarantuje sprawne przeprowadzenie prac murarskich. Niewielka ilość zaprawy wykorzystywana w stawianiu przegród metodą cienko-spoinową sprawia, że jest to ekonomiczne rozwiązanie zarówno pod względem ilości zużytego materiału, jak również organizacji pracy na placu budowy.