Przejdź do treści

Polski Związek Firm Deweloperskich z nowym członkiem – Grupa Matexi dołączyła do PZFD

1 Grupa Matexi, Mirosław Bednarek, Polski Związek Firm Deweloperskich, PZFD

pzfdGrupa Matexi dołączyła do grona firm Zrzeszonych w PZFD. Polski oddział tego największego belgijskiego dewelopera mieszkaniowego dynamicznie rozwija portfolio realizowanych inwestycji. Zainteresowanie Matexi PZFD świadczy o znaczącej roli, jaką Związek odgrywa na polskim rynku nieruchomości.

W dniu 20 listopada, decyzją Zarządu PZFD Spółka Matexi Polska wstąpiła w skład członków Polskiego Związku Firm Developerskich. Jak podkreśla Mirosław Bednarek, prezes Matexi Poland: „Pojawienie się w gronie firm należących do PZDF było dla nas kluczowe – obserwujemy działania Związku i uznaliśmy, iż nasza strategia koresponduje z wizją PZFD. Chcemy stać się częścią tej organizacji, korzystając z jej wsparcia i doświadczeń. Rozwój naszej spółki możliwy jest dzięki połączeniu wiedzy i lokalnego doświadczenia polskich ekspertów rynku nieruchomości.”

Przystąpienie Matexi do PZFD zbiegło się z ukończeniem pierwszego przedsięwzięcia developerskiego firmy w Polsce, inwestycji “Górce 142” na warszawskim Bemowie.

Równolegle do realizacji pierwszego projektu zespół ekspertów Matexi Polska intensywnie pracował nad rozwojem portfolio swoich inwestycji, czego owocem jest rozpoczęcie  kolejnych czterech projektów na w różnych dzielnicach Warszawy. Aktualne portfolio Matexi Polska, znajdujących się w różnych fazach zaawansowania, zakłada realizację ponad 1000 mieszkań w projektach: „Słodowiec Park” (Bielany), „Na Romera” (Ursynów), „Lektykarska” (Marymont) oraz w nowoczesnym osiedlu przy ul. Kolskiej, gdzie planowana jest realizacja blisko sześciuset mieszkań. Spółka analizuje także kolejne lokalizacje i planuje kontynuacje dynamicznej ekspansji w 2014 roku.