Przejdź do treści

Czyściwa firmy MEWA oferowane w systemie pełnego serwisu

Tagi:

Kompletna usługa od jednego dostawcy – to się opłaca

Ekonomiczna produkcja oznacza, że maszyny i urządzenia będą zawsze funkcjonować w sposób optymalny: przejścia pomiędzy poszczególnymi etapami technologicznymi będą redukowane do minimum, procesy produkcyjne będą zoptymalizowane, a sama produkcja odbywać się będzie sprawnie. W trakcie analizy procesów realizowanych w zakładzie, pojawia się często pytanie, jakie zadania – ze względu na czas i koszty – mogłyby zostać przekazane do realizacji zewnętrznemu partnerowi. Oferując system zarządzania tekstyliami przemysłowymi, firma MEWA pokazuje, jak zewnętrzny partner może przejąć takie zadanie, realizując je od początku do końca w sposób kompetentny i niezawodny.

zdj czysciwoSystem tekstyliów wielokrotnego użytku zdecydowanie pomaga utrzymać lub poprawić organizację pracy, albowiem wszędzie tam, gdzie maszyny i urządzenia muszą być regularnie czyszczone lub gdzie trzeba dbać o stan powierzchni, zastosowanie czyściw wielokrotnego użytku gwarantuje zysk w całym systemie. Ta zasada jest bardzo ważna w produkcji. Akurat system czyściw wielokrotnego użytku jest dobrym tego przykładem. Jest on prosty, efektywny i działa na zasadzie kompletnego serwisu, polegającego na dostarczaniu czyściwa, odbieraniu go, praniu i ponownym dostarczaniu do klienta. Osoby odpowiedzialne w zakładzie za produkcję, wyręczane są tym samym w realizacji wielu zadań o charakterze organizacyjnym i administracyjnym. Usługa taka rozwiązuje problemy związane ze składowaniem, pozwala na uzyskanie przejrzystości kosztów i odciąża osoby odpowiedzialne za przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony środowiska i usuwania odpadów.

Ekonomiczne wytwarzanie oznacza również realizację produkcji w sposób ekologiczny. Podstawy kierowania każdym przedsiębiorstwem zakładają świadome wykorzystanie wody, powietrza i energii, a także efektywne oszczędzanie zasobów naturalnych oraz unikanie wytwarzania dużej ilości odpadów. Specjalistyczna wiedza niezbędna w tym celu, jest często dość ograniczona. Współpraca z zewnętrznym partnerem może przynieść znaczne korzyści, jeżeli jest on w stanie również wobec nowych wyzwań zaoferować prawidłowe rozwiązania i usługi.

Oferowanie tekstyliów przeznaczonych do zastosowań przemysłowych w ramach kompletnego serwisu to usługa już sama w sobie zorientowana na ochronę środowiska. A jeżeli dodatkowo będzie ona proponowana w oparciu o strategiczne zarządzanie ochroną środowiska (wg. normy ISO 9001), to skutkiem tego będzie koncepcja funkcjonowania przedsiębiorstwa, korzystna zarówno dla klientów, jak i dla środowiska naturalnego. A do tego także opłacalna, bowiem generalnie czyściwa wielokrotnego użytku są znacznie bardziej ekonomiczne niż czyściwa jednorazowe. Czyściwa wielokrotnego użytku mogą być prane wiele razy i wykorzystywane ponownie. Czyściwa papierowe natomiast lub ściereczki lądują w koszu na odpadki po jednorazowym użyciu.

 

MEWA Textil-Management 

Kierowcy serwisu firmy MEWA obsługują ponad 160 000 klientów w przemyśle, handlu i rzemiośle, dostarczając im tekstylia w sposób punktualny i niezawodny; Ilustracja: firma MEWA

Kierowcy serwisu firmy MEWA obsługują ponad 165 000 klientów w przemyśle, handlu i rzemiośle, dostarczając im tekstylia w sposób punktualny i niezawodny; Ilustracja: firma MEWA

Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 43 placówki, oferując odzieży roboczą i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów i maty olejowe oraz artykuły bhp. 4500 pracowników obsługuje ponad 165 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2012 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 528 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych.  W 2011 roku MEWA wydawnictwo Verlag Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2013 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“.  Poza tym, również w 2013 roku MEWA nominowana została do nagrody za „najbardziej zrównoważony produkt/usługę w Niemczech“, kwalifikując się do grona trzech najlepszych niemieckich firm w tej kategorii.